24.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Brumov prolomil penaltové prokletí a veze dva body z Velkých Karlovic

4

Velké Karlovice hostily v sobotním odpoledni fotbalisty z Brumova a utkání nemělo vyloženého favorita. V prvním dějství se diváci vstřelené branky nedočkali. Hrálo se většinou mezi šestnáctkami a brankových příležitostí bylo poskrovnu. Hosté se ve druhé půli ujali vedení, domací srovnali dvacet minut před koncem. V penaltové loterii se více dařilo brumovským fotbalistům.

V první půli diváci branku neviděli

Komentář k utkání asistenta trenéra Brumova Zdeňka Žáčka: V dalším zápase na hřišti Velkých Karlovic jsme byli od začátku zápasu aktivnější. Dostávali jsme se do gólových příležitostí, bohužel tak jak je již v posledních zápasech tradicí, jsme ani jednu nevyužili ke vstřelení gólu. Ty největší měl M. Kubiš, který postupoval sám na brankáře domácích, ale minul branku domácích a D. Juřica, kdy z trestného kopu nastřelil tyč branky Bila. Ani ve druhém poločase se naše hra nezměnila. V 55. minutě J. Kolínek zahrával standardní situaci a L. Křivánek hlavou překonal domácího brankáře. Od této chvíle domácí hru vyrovnali, nastřelili tyč naší branky, ale i my jsme se po rychlých protiútocích dostávali do vyložených šancí, které zlikvidoval brankář Karlovic. V 70. minutě po zaváhání naší obrany odcentroval z pravé strany Škrobák a nikým neatakovaný Pavelka hlavou vyrovnal stav zápasu na 1:1. Do konce zápasu to byl spíš boj než fotbal a tak opět muselo rozhodnout střílení penalt. Tentokrát jsme byli při střílení pokutových kopů šťastnější a vezeme z Karlovic dva body.

Ve druhé půli padlo po jedné brance na každé straně

Jaroslav Valián, předseda Velkých Karlovic: „Od počátku bylo zřejmé, že moc fotbalové radosti oba týmy nepředvedou. Jako by je utkání moc nezajímalo, nevytvářeli si brankové příležitosti a tak se povětšinou hrála mezi oběma šestnáctkami. Hosté šli do vedení a když domácí vyrovnali pokračoval zápas v neduživém tempu k penaltovému rozstřelu. Domácí hned první penaltu zahodili a když ještě v poslední sérii trefili domácí tyč brali hosté za bezchybnou střelbu penalt druhý bod. Popravdě měli domácí v závěru základní hrací doby ještě dvě či tři šance na skórování, ale fotbalový bůh chtěl prostě plichtu. Celkové moc slabý fotbal, bez jiskry, bez nápadu.“

Na penalty vyhráli hosté

V penaltové loterii se více dařilo brumovským fotbalistům.

FC Velké Karlovice+Karolinka
Jaroslav Valián, vedoucí: Fotbal moc krásy nepobral a v remízovém utkání jsme na další bod za penalty nedosáhli.

FC Brumov
web Brumova: Venku si stále držíme neporazitelnost a z horké půdy bereme bod navíc.

T. Bil [-] - T. Ondřejka [-] , J. Mikula [-] - V. Vašut [-] , L. Němec [-] - J. Pavelka [-] , O. Gajdoš [-] (66. M. Melichařík [-] ) , P. Škrobák [-] - J. Kučera [-] , J. Podešva [-] , P. Maliňák [-]