23.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Velké Karlovice loupily v sobotu v Morkovicích

25. M. Oplt , 77. M. Oplt - 37. L. Němec (p.) , 48. P. Škrobák , 63. J. Pavelka
8

Velké Karlovice přijely do Morkovic a neměly zde co ztratit, oba celky hrají již pouze jen o vylepšení svého postavení v letošním ročníku Krajského přeboru. První dějství přineslo dvě branky, po jedné na každé straně. Hostům se podařilo ve druhé půli nasadit k trháku, domácí pouze zmírnili překvapivou prohru střelecky disponovaným Opltem.

V první půli padlo po jedné brance na každé straně

Radek Barnet, trenér Morkovic: „Jsem zklamaný s průběhem a vývojem utkání. Vše mohlo být jinak, kdybychom zbytečně nezahazovali šance a nenechali si dát laciné branky. V prvním poločase jsme neproměnili tutovky. Do vedení jsme šli sice po střele Oplta, ale pak soupeř lacině vyrovnal kvůli naší nedisciplinovanosti z pokutového kopu. Hned na začátku druhé půle nás nekoncentrovanost při standardní situaci stála druhý gól. Následná individuální chyba našeho hráče využily Karlovičtí z brejku a přečíslení k zvýšení na 3:1. Tlak z naší strany rostl, ale přinesl několik neskutečně zahozených brankových příležitostí. Podařilo se nám jen snížit Opltem. V zápase nám chyběl daleko větší pohyb, jistota na míči, důraz a samozřejmě i klid a přesnost v zakončení.“

Hosté dokázali strhnout výhru na svoji stranu

V prvním poločasu byli domácí častěji na míčí a dokázali si i vytvořit řadu brankových příležitostí. Hosty však skvělými zákroky držel nad vodou brankář Bil, který se na jaře prezentuje výbornou formou. Hosté trpělivě čekali na svoje příležitosti a dokázali být v zakončení hodně efektivní, což nakonec rozhodlo i celý zápas. Jaroslav Valián, předseda Velkých Karlovic: „Čelili jsme mohutnému tlaku domácích, kteří ale zahodili neuvěřitelný počet brankových šancí. My jsme kontrovali nebezpečnými brejky a naše snaha byla nakonec korunována třemi body. Je to pro nás velmi cenné vítězství, protože se hrálo prakticky o šest bodů.“

FC Morkovice
web Morkovic: Neproměnili jsme řadu brankových příležitostí a to nás stálo bodový zisk.

FC Velké Karlovice+Karolinka
Jaroslav Valián, funkcionář: Hrálo se o šest bodů a i s přispěním brankáře Bila vezeme cenné tři body.

D. Jarka [-] - D. Jablunka [-] , D. Prachař [-] (66. R. Zápařka [-] ) , O. Petráš [-] (50. D. Judas [-] ) , L. Michálek [-] , J. Večerka [-] (86. M. Rozsypal [-] ) , J. Smažinka [-] , D. Hradil [-] - - M. Oplt [-] , D. Knap [-] (90. D. Tesař [-] ) - J. Kapounek [-]

T. Bil [-] - T. Ondřejka [-] , J. Mikula [-] - V. Vašut [-] , L. Němec [-] , J. Langer [-] (81. M. Jurajda [-] ) - J. Pavelka [-] , O. Gajdoš [-] , P. Škrobák [-] - J. Kučera [-] , P. Maliňák [-]

ŽK: 37. D. Jablunka , 45. M. Oplt - 81. J. Langer , 86. M. Jurajda , 89. J. Kučera , 90. V. Vašut , 90. P. Škrobák , 90. T. Bil .
Hráči zápasu: M. Oplt - T. Bil , J. Pavelka .
Počet diváků: 150. Rozhodčí: MIČKAL Karel - VYCHODIL Michal, ZUBEK Radim.