22.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Domácí Baťov v divoké přestřelce podlehl Morkovicím

29. P. Krajča , 63. O. Žáček , 90. J. Sotolář - 10. D. Knap , 13. M. Oplt , 73. D. Prachař , 74. D. Knap
6

Na otrokovické umělé trávě za Společenským domem se hrál v pátečním podvečeru duel domácího Baťova s Morkovicemi. V prvním půli domácí tahali za kratší konec a hosté ji vyhráli o jednu branku. Ve druhém dějství pokračovala přestřelka obou týmů a z ní nakonec vzešel vítězně celek z Morkovic, který bere tři body.

Hosté dokázali v první půli vstřelit dvě branky, domácí jedinou

Miroslav Sečen, trenér SK Baťov: „Soupeř vyhrál asi zaslouženě, potrestal naše chyby a mohl jich asi potrestat možná i víc, Nějak se nám nedaří dát to trošku dohromady a soustředit se jen na ten fotbal. Dostáváme moc gólů, soupeře pouštíme do šancí, nevykrýváme prostor, takže máme na čem pracovat. Kluci se snaží, na trénincích makají, ale v tom zápase nám chybí to stěstí a větší jistota. O víkendu jsme místo našeho gólu na 3:2 zbytečně zaváhali a kvůli krátkému výpadku koncentrace jsme si nechali vstřelit dva podobné góly. Je pak těžké dvakrát za zápas obracet dvoubrankové manko. No nic, zvedáme hlavu a jdeme dál.“

Hosté dokázali jednobrankový náskok uhájit

Radek Barnet, trenér Morkovic: „Do utkání jsme vstoupili výborně. Dvě rychlé branky nás v 10. a 13. minutě odměnili za aktivní přístup. Soupeře jsme přehrávali na míči, získávali a vyráželi do brejkových situací. V 29. minutě jsme udělali individuální chybu na vlastní polovině a tím pustili soupeře do brejkové situace, kterou potrestal brankou a vrátil se do zápasu. Druhý poločas jsme začali bojácně, zbytečně jsme ztráceli míče a soupeře tak pustili do tlaku. Po standardní situaci v 63. minutě přišlo vyrovnání. Během deseti minut, za což bych chtěl hráče pochválit, jsme se v utkání „nepoložili“, ba naopak jsme zabrali a dvěma góly v 73. a 75. minutě šli opět do dvoubrankového vedení. Na konečných 3:4 soupeř korigoval v 93. minutě.
Měli bychom více kontrolovat hru, zbytečně se nepřizpůsobovat hře soupeře, nezakončovat potom takto dramaticky utkání."

SK BAŤOV 1930
web Baťova: Našim mužům se páteční domácí zápas nevydařil a Morkovicím o jednu branku podlehli. Doufejme, že se po třech porážkách opět vrátí na vítěznou vlnu, nejlépe hned příští víkend, kdy zajíždí na horkou půdu exdivizního Brumova