18.kolo, Zlínský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Boršice v záchranářském duelu porazily Juřinku

9

Zápas o šest bodů byl k vidění v Boršicích, kam přijeli fotbalisté z valašské Juřinky. Na dvě stovky platících diváků vidělo nakonec sedm branek a výhru domácího celku. Boršice si vypracovaly v prvním dějství dvoubrankový náskok. Ve druhém poločasu si domácí cennou výhru pohlídali a připsali si cenné tři body. Boršičané se navíc dokázali po dlouhé době odpoutat z poslední příčky.

Domácí byli střelecky efektivnější, když vstřelili tři branky

Velmi početná divácká návštěva na utkání v Boršicích byla zvědava, jak si poradí na jaře znovuzrozeni domácí hráči s týmem s Juřinky. Ve hře byl souboj o Černého Petra, kterého nakonec domácí předali hostujícím hráčům. Posílený domácí celek začal velmi zosta a zaměstnával obranu hostí. Již v 17. minutě poslal domácí do vedení Ohnutek a o minutu později přidal Bartošík druhou trefu. Hosté v závěru první půle stav utkání ještě zkorigovali. Poslední slovo před ochodem do kabin měl domácí exligový fotbalista Filipský, který stanovil poločasový výsledek na 3:1. Domácí si tak vypracovali velmi nadějný náskok a diváci museli být s jejich výkonem spokojeni.

Domácí si cennou výhru pohlídali

Také ve druhé půli domácí lépe kombinovali a vyústěním jejich snahy byla čtvrta branka v síti brankáře Juřinky. Hosté snížili znovu na dvoubrankový rozdíl, ale poslední slovo měl domácí Večeřa. Boršice zvládly na jedničku duel o šest bodů a svého soupeře poslali na poslední příčku. Pavel Cigoš, trenér Boršic: „Podali jsme kolektivní, týmový výkon. Od začátku jsme byli lepší a již do poločasu získali vedení a klid. Z třetí výhry máme velkou radost, je odměnou za poctivý přístup.“
Norbert Škorňa, kapitán Juřinky: „Sehráli jsme velmi špatné utkání, hlavně takticky. Ztráceli jsme zbytečně míče, pouštěli domácí do brejků. Inkasovali jsme po zbytečných ztrátách a chybách v obraně. Zatímco nám chyběla bojovnost, domácí byli mnohem důraznější, všude o krok dříve. Takto se o záchranu nebojuje! Neskládáme ale zbraně a bojujeme dál!“