23.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Měřín zvládl derby v Bíteši, která hrála dlouho v deseti

20

Rezerva Velké Bíteše doma podlehla Měřínu, který v každé půli jednou skóroval.

Hosté po poločase vedli

Domácí nastoupili s několika dorostenci. Hosté otevřeli skóre v 17. minutě, když se po Koženého centru z levé strany prosadil ve skluzu Kuřátko - 0:1. Utkání notně ovlivnila 22. minuta, kdy sudí Terber ukázal červenou kartu domácí stoperovi Kerberovi. Hosté, vědomi si svého vedení i početní převahy hráli chytře, drželi míč a těsné vedení si v pohodě pohlídali až do poločasové přestávky.

Hosté si vedení pohlídali

Domácí začali druhé dějství aktivně, ale žádnou větší šanci si nevypracovali. Druhou branku vsítil Měřín v 56. minutě, kdy ke střele za hranicí velkého vápna napřáhl po Beranově přihrávce Souček a Sova lovil míč ze své sítě podruhé - 0:2. Naději mohl domácím vykřesat Tomáš Loup, sám proti brankáři hostí ale deset minut před koncem neuspěl a Měřín si pak už své vedení pohlídal a udržel svůj náskok v  čele tabulky.

Velká Bíteš jede v dalším kole do Starče. Měřín hostí Přibyslavice.

TJ Jiskra Měřín
Karel Kružík (trenér): Museli jsme hlavně rychle zapomenout na minulý zápas. A to se nám zřejmě podařilo. Domácí nás trápili ze začátku hlavně po našich chybách. Ale branka a následné vyloučení nás dostalo do klidu a více méně jsme zápas kontrolovali a zaslouženě jsme si odvezli všechny body domů.