15.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

Stonařov si poradil s Polnou

23

Rezerva Polné nevstoupila do jara šťastně a jednoznačně padla ve Stonařově.

Domácí po půli vedli

Okresní derby bylo jednoznačnou záležitostí domácího Stonařova, který si s přehledem poradil s rezervou Polné. Ráz utkání udal už v 5. minutě domácí špílmachr Petr Kozojed, který přelstil Rychteckého - 1:0. Ve 25. minutě už domácí vedli o dvě branky. Hosté nebyli před svojí brankou dostatečně důrazní a na několikáty pokus dostal míč do sítě Josef Toth - 2:0. Poté se hra srovnala a své šance měli i hosté. V domácí bráně se však dvakrát zaskvěl Měrtl a udržel pro svůj tým dvoubrankový náskok.

Domácí navyšovali vedení

Domácí zlomili odpor hostí definitivně záhy po přestávce. Ve 49. minutě se k přímému volnému kopu postavil Martin Čumpl a krásně rozvlnil síť za hostujícím brankářem - 3:0. Další branku domácí přidali po hodině hry, kdy agilní Toth nacentroval míč před bránu, kde ho z voleje uklidil do sítě Kozojed - 4:0. Domácí nakonec neudrželi čisté konto a přece jen jednou inkasovali. V 89. minutě se před Měrtlem prosadil Zdeněk Smutný a snížil - 4:1.

Stonařov zajíždí v dalším kole do Počítek. Polná hostí v souboji divizních rezerv Velkou Bíteš.

Slavoj Polná B
Jaromír Tobolka (trenér): Domácí vyhráli zaslouženě, protože dokázali proměnit svoje šance. Na rozdíl od nás. Šancí bylo dost na obou stranách hřiště.