15.kolo, Vysočina | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Moravské Budějovice vstoupily do jara vítězně

22

Štěpánov se v Moravských Budějovicích přes hodinu držel, ale poté dvakrát inkasoval a prohrál.

Po půli bez branek

První poločas byl ve znamení větší aktivity hostí a hra probíhala většinou na polovině domácích. Jelínek musel zasahovat již po čtvrthodině hry při šanci Nováka. Jeho pozornost pak ještě do konce poločasu vyzkoušel dvěma střelami hostující Bohdan. Do kabin se tak odcházelo bez branek.

Domácí po pauze rozhodli

V úvodu druhého poločasu měl ještě jednu šanci Novák, ale to bylo ze strany hostí v tomto utkání všechno. Poté převzali iniciativu na hřišti domácí a jejich první šance skončila pouze rohem. Další střelu Kosmáka zlikvidoval hostující Kubica. Centr Duška pak před brankou tečoval těsně vedle tyče Horecký. Domácí nezastavilo ani vyloučení Jelínka, který fauloval před vápnem Nováka. V 66. minutě po trestném kopu Novotného se míč dostal po několika tečích až ke Kopečkovi, který ho z voleje poslal do sítě - 1:0. Za dalších pět minut našel centr P. Bendy z levé strany před brankou úplně volného K. Svobodu a ten nedal hostujícímu brankáři žádnou šanci - 2:0. Do konce utkání se již nic zvláštního nestalo a domácí si připsali i v deseti hráčích zasloužené tři body.

Moravské Budějovice hrají v dalším kole ve Velkém Beranově. Štěpánov hostí v záchranářském zápase Rantířov.

FK Železárny Štěpánov nad Svratkou
Milan Jiránek (trenér): Celý zápas jsme byli lepším týmem, ale totálně jsme vyhořeli v koncovce. Domácí dali branky v oslabení, kdy jsme dvakrát zbytečně chybovali. Měli jsme si odvézt minimálně bod, ale nemáme nic. Hráčům jsem za výkon poděkoval a věřím, že se z tohoto zápasu poučíme.