21.kolo, Plzeňský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

--

Postřekov rozdrtil poslední Stráž deseti góly!

10. A. Polák , 12. A. Polák , 16. V. Cibotaru , 19. A. Polák , 44. J. Závodný (p.) , 58. Z. Peroutka , 59. A. Polák , 78. K. Kuželka (p.) , 80. J. Závodný , 84. J. Závodný
19

Debakl kola se zrodil v Postřekově, kde domácí vyprovodili poslední Stráž deseti góly. Čtyřmi zásahy se na tom podílel Adam Polák, třikrát se trefil Jiří Závodný.

Po dvaceti minutách bylo rozhodnuto, Polák stihl hatrick

Do Postřekova zavítala beznadějně poslední Stráž. V prvních deseti minutách to na žádný debakl nevypadalo, spíše se zdálo, že se domácí přizpůsobí tempu soupeře. Pak se ale prosadil dvakrát v rozmezí dvou minut Adam Polák a hra hostí se poté zcela rozpadla. Když se pak trefili ještě Vladislav Cibotaru a hattrick dovršil Adam Polák, bylo to v 19. minutě už 4:0. Hosté se trochu dostali ke slovu až v závěru první půle, kdy několik minut odehráli v blízkosti pokutového území soupeře. Nic z toho však nevyužili a těsně před přestávkou byla proti nim naopak nařízena penalta, kterou proměnil Jiří Závodný. Do šaten se tak odcházelo za stavu 5:0

Kanonáda Postřekova se zastavila na deseti gólech

Po změně stran Postřekovští s chutí pokračovali v kanonádě. Další zásahy do sebevědomí odevzdané Stráže zasadili během minuty Zdeněk Peroutka a kanonýr zápasu Adam Polák. Poté se příval gólů téměř na dvacet minut zastavil. V 78. minutě byl ale po druhé žluté kartě vyloučen hostující Hlaváč a domácí navíc kopali druhou penaltu. Její exekuce se ujal tentokrát Karel Kuželka – 8:0. Domácí pak ke spokojenosti svých fanoušků i skóre zakulatili, o což se postaral Jiří Závodný, jenž dvěma zásahy završil hattrick a pečetil výsledek na konečných 10:0. Postřekov tak potvrdil dobrou jarní formu, naopak Stráž se už asi smířila ze sestupem do okresního přeboru.

TJ Sokol Postřekov
Aleš Wirt (trenér): Hráli jsme s posledním týmem tabulky, tak jsme to nechtěli podcenit. Hráčům jsem dal před zápasem jasný úkol, že bych chtěl, aby se rozhodlo už v prvním poločase, abychom se pak mohli soustředit na svou hru a zkoušku ať už rozestavení nebo různých situací. To kluci, dá se říci, na výbornou splnili. Začátek byl vlažnější, byl to z obou stran pomalejší fotbal. Soupeř byl docela odevzdaný, po druhém gólu už pak moc nechtěli hrát. Do druhé půle jsme si dali za úkol udržet nulu, což se nám dosud moc nedařilo. To se povedlo, navíc jsme přidali další góly. Se zápasem můžeme být spokojení, ale bylo to dáno i soupeřem, který byl slabší. Po fyzické stránce jsme tam ani nemuseli nechat maximum.

K. Škopek [-] - A. Polák [-] (76. M. Cibulka [-] ) , Z. Peroutka [-] , F. Kreuz [-] (57. K. Kuželka [-] ) , V. Cibotaru [-] (38. D. Karlík [-] ) , M. Blacký [-] , J. Závodný [-] , L. Ledvina [-] , V. Královec [-] (64. J. Steinberger [-] ) , J. Němec [-] , D. Vavřík [-]