29.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Mýto veze tři body ze Stříbra

43. R. Dyk - 15. M. Světlík , 36. M. Holý , 56. D. Rieger
19

Mýto bylo vzhledem k postavení v tabulce favoritem a i když domácí rozhodně nebyli jednoduchým soupeřem, odváží si tři body za výhru 3:1 borci z Mýta..

Parádní rána poslala Slavoj do vedení

Úvod zápasu byl spíše pomalejší a nejspíše i vinou horkého počasí se žádný z týmů nepouštěl do žádných větších akcí.

Skóre se měnilo již v 15. minutě. Stoper Mýta Světlík vyslal snad ze třiceti metrů úctyhodnou pumelici, která se zastavila až v síti za překvapeným Dolejšem.

Od této branky drželi míč spíše hosté, Baník však zodpovědně bránil s vědomím, že druhý gól by dal plánům na obrat vážnou trhlinu.

Ve 36. minutě však Slavoj udeřil podruhé. Tentokrát to byl velice aktivní Holý, který zakončil pohlednou akci střelou na zadní tyč.

Domácí stihli snížit ještě do konce prvních pětačtyřiceti minut. Tůma prošel po levé straně přes dva obránce a naservíroval přesnou přihrávku na hranici vápna. Pro tu si seběhl záložník Dyk a umístěnou ranou nedal Vildovi šanci.

Do kabin se tak šlo za stavu 1:2.

Rieger přidal pojistku

Druhá polovina zápasu již nepřinesla tolik gólů, jako ta první.

V 56. minutě dal gól na 3:1 Rieger, který se dostal k odraženému míči a s klidem svou šanci proměnil.

Zbytek utkání přinesl spíše jen náznaky šancí, než jasné gólovky. Stříbro se několikrát po pěkné kombinaci dostalo až k ohrožení Vilda, akce domácích ale po většinu času končily za vápnem soupeře a gólman Mýta tak mohl být relativně v klidu.

Hosté si výsledek 3:1 zkušeně pohlídali a udrželi třetí příčku. O tu to ale v posledním kole bude ještě boj, jelikož Domažlice B zvítězily nad Rokycany a bodově se dotáhly právě na Mýto.