23.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

15. M. Kašpar - 21. M. Čupalka (p.) , 48. T. Do
25

Duel mezi domácím Nepomukem a Rapidem nakonec skončil rozdílem jediné branky..

Nepomuk udeřil první

Do utkání vstoupil lépe Rapid, který si hned v úvodu vybojoval několik standartek za sebou, avšak gólu se nedočkal.

V 15. minutě se již skóre měnilo, nicméně to byl Nepomuk, kdo udeřil. Po rychlé brejkové situaci se k míči dostal Kašpar a střelou na přední tyč překonal Bekeho.

Do šance se poté dostali hosté díky rohovému kopu, nebezpečný projektil prosvištěl jen těsně vedle Rojíkovy branky.

Téměř hned po této standartce mohl navýšit vedení Nepomuku hostující útočník, kulatý nesmysl však z brankové čáry vykopl pozorný Hajšman.

Ve 21. minutě se přeci jen plzeňský celek prosadil. Po faulu gólmana Rojíka dostal příležitost pokutového kopu kapitán Čupalka, který bezpečně proměnil.

První dějství již další změnu skóre nepřineslo a stav zápasu byl tak 1:1.

Hosté otočili zápas

Do druhé poloviny zápasu vlétl Rapid jako uragán a byla z toho vedoucí branka.

Ve 48. minutě se po pěkné akci zapsal do listiny střelců Tung Do Thang.

Po zbytek utkání to byl Nepomuk, kdo musel dohánět ztrátu. Plzeňský celek se spoléhal na pevnou defenzivu a rychlé protiútoky.

V posledních vteřinách utkání odpískal sudí Hájek pokutový kop ve prospěch domácího celku. Pokud by padla branka, šlo by se téměř jistě do penaltové loterie.

Domácí exekutor však trestuhodně selhal a poslal míč mimo bránu střeženou Bekem.

Rapid si tak z Nepomuka odváží velmi cenné tři body.

SK Rapid Plzeň
Roman Klekner, hráč hostí: Do zápasu jsme vstoupili velmi aktivně a prvních 20 minut jsme nepustili Nepomuk víceméně do ničeho, drželi jsme míč na zemi, Nepomuk čekal na brejky a prakticky z prvního vážnějšího hned udeřil. Pak jsme dokázali vyrovnat zaslouženě z penalty. Druhou půli jsme vstřelili z první akce gól a po zbytek zápasu jsme z konsolidované obrany hrozili z brejků, které jsme však nedokázali proměnit v gól. Závěr zápasu orámovala zvláštní penalta, kterou domácí hráč naštěstí kopl vedle právé tyče branky a my si tak odvážíme cenné 3 body.