18.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Luby přehrály Horní Břízu

24

Domácí celek rozhodl až v úplném závěru, kdy se prosadil Křížek. Luby tak získaly cenné tři body do boje o záchranu.

Poločas bez šancí

V rámci 18. kola přivítaly Luby soupeře z Horní Břízy. Poslední utkání zvládli lépe hosté a tak byli před zápasem mírným favoritem.

První dějství bylo nicméně opatrné z obou stran. Soupeři se víceméně poznávali a tak ani jeden z gólmanů nemusel řešit výraznější nepříjemnosti.

Poněkud nudný poločas tak skončil bez branek a diváci se tak mohli kochat spíše krásným, téměř letním počasím.

Dramatický závěr

Ve druhé půli začali být mírně aktivnějším celkem domácí, k překonání gólmana Schimmera to však nevedlo.

V 75. minutě se diváci dočkali první branky, bohužel pro většinu z nich však do sítě Lub. Zářez na pažbě si připsal Netáhlo.

Pár minut na to bylo pro červenobílé ještě hůř. Bureš neodhadl dobře souboj a "přepálil" Kračka, za což dostal rovnou červenou kartu.

Poměr vyloučených se srovnal v 85. minutě, kdy musel po záchranné brzdě těsně před vápnem putovat do sprch hostující kapitán Janka.

Z následného přímého kopu se však krásnou ránou prosadil výborně hrající stoper Nešpor.

Luby se po vyrovnání nadechly k závěrečnému tlaku a vytoužená branka přišla. Dvě minuty po gólu Nešpora se prosadil Křížek.

Horní Bříza se již z tohoto tvrdého direktu nedokázala vzpamatovat, což umocnil už v nastaveném čase Mašek, který si nechal dát druhou žlutou kartu.

Domácí tak díky strhujícímu závěru berou tři body a potvrdili zlepšení formy oproti podzimní části.

TJ Start Luby
Jan Voráč, hráč domácích: Zápas s Horní Břízou jsme potřebovali nutně vyhrát a nakonec se nám to po dramatickém závěru podařilo. První poločas byl víceméně bez šancí na obou stranách. Snažili jsme se ve druhém poločase zápas rozhodnout. Když jsme ale v 75. dostali gol na 0:1 a v 80.min ještě vyfasovali červenou kartu,zdálo se , že je rozhodnuto. V 86. minutě jsme srovnali z trestného kopu a dvě minuty na to jsme přidali vítěznou branku. Soupeř ještě v nastavení trefil po závaru ve vápně jen břevno. My teď musíme tyto 3 důležité body potvrdit další výhrou v následujícím zápase.

V. Hromada [-] (50. D. Schweigl [-] ) - A. Čížek [-] , T. Bureš [-] , K. Křížek [-] , J. Nešpor [-] - J. Voráč [-] , V. Koželuh [-] , M. Pivoňka [-] , T. Votava [-] - M. Hora [-] (66. J. Holý [-] ) , J. Cole [-] (88. M. Šůs [-] )