16.kolo, Plzeňský | Krajský přebor , 2018-2019

81. D. Tůma
17

Po urputné bitvě se nakonec radoval celek domácích..

Opatrná první půle

Stříbrský Baník se v rámci 16. kola KP utkal s pro něj neoblíbeným soupeřem, kterým byl plzeňský Rapid. Domácí si z posledních tří vzájemných zápasů neodnesli ani bod, ačkoliv zápasy byly pokaždé vyrovnané - celek z Plzně zvítězil ve dvou případech pouze o jednu branku a i z tohoto důvodu se čekala vyrovnaná bitva.

První dějství nám nabídlo dle očekávání vyrovnanou podívanou, šancí bylo pramálo a poměrně početná divácká kulisa tak viděla mnoho osobních soubojů, leckdy za hranicí pravidel.

Největší šanci první půle měli hosté, kteří se těsně před poločasem dostali po pěkné kombinační akci až do velkého vápna, kde nikým neatakovaný záložník Rapidu trestuhodně přestřelil. Stříbrský gólman Hruška se poté vytáhl i proti nebezpečné střele z pravé strany.

Více vyložených příležitostí již diváci neviděli a tak se do kabin šlo za bezbrankového stavu.

V závěru rozhodl Tůma

Od úvodu druhé půle drželi míč na kopačkách spíše domácí, kteří využívali převahy ve vzdušných soubojích a zakládali nebezpečné protiútoky.

Gólman Beke však svůj tým držel a nepřipustil brzkou změnu skóre.

Baník ale zvyšoval otáčky a útočník Bůžek šel dvakrát, pokaždé po dlouhém autovém vhazování nezachyceném hostující obranou sám na Bekeho. Zkušený strážce plzeňské svatyně však oba jeho pokusy lapil. Jenže za pár minut se otevřelo další okénko v obraně hostí, před bránou se objevil úplně osamocený Tůma a s chladnou hlavou skóroval. Pro Baník v pravý čas, jelikož už běžela 81. minuta.

Hra se poté ještě více přiostřila, rozhodčí udělil několik žlutých karet a je tak trochu s podivem, že oba celky utkání dohrály bez vyloučení.

Baník Stříbro si už závěr pohlídal a porazil neoblíbeného soupeře nejtěsnějším poměrem 1:0.

TJ Baník Stříbro
Radek Hřebík, kapitán domácích: Chtěli jsme získat tři body a povedlo se, když jedinou branku vstřelil Tůma. Zapas na malé umělce byl plný souboju a přelévání hry ze strany na stranu. Nás mrzí neproměněné šance, které máme a nedokážem dat gól. Věřím, že postupem času se naši střelci probudí a bude jim to tam padat.

E. Hruška [-] - D. Tůma [-] (89. K. Blažek [-] ) , A. Mikulovský [-] , R. Hřebík [-] , J. Korynta [-] , M. Bronec [-] , J. Kertys [-] (65. O. Pavlas [-] ) , T. Bůžek [-] , T. Vejvoda [-] , R. Dyk [-] (83. T. Mráček [-] ) , G. Lanfranchi [-]