24.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | III. třída , 2018-2019

--

--

Doubravník přehrál o dvě branky Vír

26

Domácí, kteří hráli celou hodinu o deseti nakonec i v oslabení přehráli Vír a připsali si cennou výhru.

Domácí Karel Vojta byl vyloučen

Za krásného počasí se ve 24. kole třetí třídy utkaly týmy Doubravníku a Víru. V první čtvrthodině se střídaly útoky na obou stranách a i šance si vytvářely oba týmy. Větší šanci na skórování měli přeci jen hosté, ale po závaru před brankou domácích míč skončil těsně vedle branky Doubravníku. V 18. minutě se poprvé měnilo skóre a byli to domácí, kteří po pravé straně vedli akci a následný centr Žilky našel Mirka Vojtu, který rybičkou trefil hlavou míč, který skončil za zády Preislera - 1:0. Další významný okamžik nastal ve 33. minutě, kdy rozhodčí Tomášek za řeči vyloučil domácího Karla Vojtu. Zbytek poločasu tak domácí hráči museli v deseti ubránit, ale paradoxně si hráči Víru v této desetiminutovce nic nevytvořili.

Doubravník dotáhl zápas do vítězství

Druhý poločas hosté zatlačili Doubravník na jeho polovině hřiště, ale většína akcí končila na vápně domácích.Domácí podnikali brejkové akce, ale šance Csizmára a Michala Jedličky brankou neskončily. A tak nakonec rozhodla 82. minuta, kdy si Ondřej Muller všiml vyběhnutého brankáře Preislera a z poloviny hřiště ho přeloboval - 2:0. Zbytek zápasu se již zaskočení hosté na nic výrazného nezmohli a tak po závěrečném hvizdu mohla propuknout tříbodová oslava osmdesáti domácích fanoušků, kteří dali přednost fotbalu před utkáním o bronzové medaile na mistrovství světa v ledním hokeji.

FK Doubravník
Libor Jaroš: Dnes jsme zahráli výborně a i v deseti jsme vydřeli tři body. Po vyloučení jsme dobře bránili a chtěli i v oslabení vyhrát. Rozhodla také naše velká vůle po vítězství podpořená nezměrnou bojovností. Vyhráli jsme naprosto zaslouženě.

Jiskra Vír
Petr Šenkýř:

B. Konvalinka [-] - O. Müller [-] , M. Žilka [-] , M. Vojta [-] , M. Šikula [-] , M. Šnédar [-] (46. M. Mašek [-] ) , K. Vojta [-] , M. Jedlička [-] (78. T. Csizmár [-] ) , J. Patloka [-] , J. Slámečka [-] , T. Beran [-]

Jiskra Vír
J. Preisler [-] - J. Rejda [-] , V. Oliva [-] (26. M. Krejčí [-] ) , R. Juřík [-] , L. Viktorin [-] - L. Piskač [-] , V. Skoumal [-] , O. Rychlý [-] , J. Coural [-] (65. D. Preisler [-] ) , F. Kintr [-] - D. Šenkýř [-]

ŽK: 28. J. Slámečka , 44. B. Konvalinka - 27. R. Juřík , 33. D. Šenkýř , 42. V. Skoumal , 47. M. Krejčí , 64. L. Piskač . ČK: 33. K. Vojta .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: TOMÁŠEK Oldřich - VOJTA Radek (N), SKOUMAL Jaroslav (N).