26.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

Rozsochy otočily zápas s Bobrovou

30

Rozsochy otočily zápas s Bobrovou a nadále drží čtvrtou příčku v tabulce.

První poločas branku nepřinesl

Za teplého sobotního odpoledne se uskutečnil zajímavý zápas mezi týmy Rozsoch a Bobrové. Domácí by se výhrou přiblížili k udržení čtvrté pozice, která by po loňské záchraně znamenala výrazné zlepšení. Utkání bylo z obou stran plné nasazení už od první minuty a zejména domácí nechtěli hostům nechat zadarmo ani centimetr skvěle připraveného pažitu v Rozsochách. Hosté během úvodní třicetiminutovky vyslaly tři nebezpečné střely, ale brankář domácích Patrik Juračka si s nimi dokázal bravurně poradit. Domácí se dostávali do nebezpečných pozic zejména po krajích, kdy Víťa Ambrož a Standa Padrtka nebezpečně centrovali do vápen, ale zakončení domácích končila buď v rukavicích brankáře hostů a nebo nepřesně za brankou. Dvakrát nebezpečně střílel Honza Holý, ale brankář hostů byl na místě. Hosté nejvíce zahrozili na konci poločasu, ale přízemní tvrdou střelu k tyči opět výborně zneškodnil brankář domácích Patrik Juračka.

Rozsochy otočily zápas v poslední dvacetiminutovce

Do druhého poločasu vstoupili domácí velice aktivně a hned na začátku měli možnost zahrávání pokutového kopu. Bohužel pro ně kanonýr Petr Bureš razantní střelou trefil dobře se pohnuvšího brankáře hostí. Domácím toto vzalo na chvíli vítr z plachet a hosté byli lepší. Skvělým výkonem je ale držel brankář Patrik Juračka, který až do 71. minuty vše s bravurou vyřešil. Až ve zmiňované minutě se uvolnil na pravé straně Malý, nacentroval co vápna na Hájka a ten se štěstím překonal brankáře domácích. 0:1
Domácí ale dokázali bleskurychle zareagovat, na levé straně si vyměnili míč mladíci v sestavě Saša Jaroš se Standou Padrtkou a druhý jmenovaný našel centrem ve vápně Víťu Ambrože, který míč vrátil pod sebe Pavlu Prášilovi a ten na dvakrát překonal hostujícího brankáře. 1:1
Hosté prokazovali svou kvalitu v útočné fázi, zejména Malý, Hájek a Dvořák byli velice nebezpeční. Hrdinou tohoto utkání byl ovšem domácí brankář, který za svá záda nepustil už ani jeden míč. Udeřilo tudíž na druhé straně, po zahrávaném rohu se k míči dostal ve vápně střídající mladíček Ondra Oláh a nechytatelnou střelou do šibenice nedal brankáři šanci. 2:1
Nutno podotknout, že chtěl centrovat, ale míč zakroutil tak, že skončil v brance. Hosté se nechtěli smířit s prohrou a vyvinuli obrovský tlak, ale domácí si se všemi ataky poradili a připsali si důležité tři body.

TJ Rozsochy
Michal Strachoň: Dnešní utkání musím hodnotit jenom kladně. Jak mi, tak hosté, podali velice kvalitní výkon. My jsme věděli o kvalitách soupeře, a proto jsem na ně hráče připravil a taktika se vydařila. Bobrová podle mého názoru hraje nejlepší fotbal v okrese a zejména jejich hra dopředu je velice kvalitní. Vynikající výkon dnes podali všichni hráči a zejména Patrik Juračka nás velice podržel svými zákroky. Děkuji hráčům za vynikající výkon!!!

TJ Sokol Bobrová
Miroslav Roháček: " Dnes byl k vidění velmi kvalitní zápas. My jsme bohužel dali o gól méně než domácí, proto odjíždíme s prázdnou "