39

Již v prvním poločase rozhodla Svratka o svém vítězství nad Bory.

Svratka vstřelila branku již v první minutě

Ve 22. kole hostili fotbalisté Svratky Bory.

Úvod utkání se domácím velmi povedl  a hned z první vážnější akce se mohli radovat, když Bureš našel na zadní tyči Štěpánka, který bez problému dostal balón za brankovou čáru- to se psala minuta první. V deváté minutě opět agilní Bureš předložil balón, tentokráte Kalinovi a ten šajtlí prostřelil Pokorného podruhé. Ve 23. minutě přidávají domácí další branku, když prudkou střelu Štěpánka doráží Bureš 3:0. Poté se přece jen hra trošku vyrovnala, domácí lehce polevili, nicméně hosté se k žádnému ohrožení domácí svatyně nedostali.

Svratka vstřelila ještě jednu branku ve druhé půli

Druhý poločas nám nabídl spíše boj o střed hřiště a příliš fotbalové krásy nepobral. Domácí hráli co potřebovali a hosté dnes opravdu neměli svůj den. Čtvrtou branku přidal v 73. minutě Kalina, když se prosadil střelou z vápna. V úplném závěru si připsal dva dobré zákroky domácí Moučka, když nejprve vyrazil hlavičku na tyčku a následně reflexivní zákrokem vyrazil "odkop" domácího beka Řádka. Se závěrečným hvizdem dobře pískajícího Beneše si připsali domácí další tři body a vzhledem k dalším výsledkům si utvrdili pozici na třetím místě.

SK Svratka
Vojta Šmahel: "Dnes rozhodl úvod utkání, který se nám velmi povedl a dalo by se říci, že po třetí brance se již utkání dohrávalo. Na druhou stranu si myslím, že nám to hosté svým výkonem ulehčili. Rozhodně to nebyl ten nebezpečný tým, který nás na podzim porazil 3:0. Se třemi body a hladkým průběhem jsme spokojení."