19.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

--

Kladiváři potvrdili výhrou vedoucí příčku tabulky

83. S. Balák - 70. J. Zeman , 76. D. Havlík (p.) , 86. S. Zedníček
38

Hamry po vítězství v Dolní Rožínce navýšili svůj náskok na čele tabulky na šest bodů.

První poločas branka nepadla

Na Boží hod Velikonoční přivítala Dolní Rožínka na svém hřišti první tým okresního přeboru Hamry. Jednalo se spíše o bojovné utkání z obou stran. První poločas byl vyrovnaný a branku nepřinesl. Oba týmy měly v prvním poločase shodně cca tři až čtyři šance. Do kabin se šlo zaslouženě smírně za stavu 0:0.

Všechny branky padly v závěrečné dvacetiminutovce

Druhý poločas opět začal v bojovém tempu. Bylo pravděpodobné, že o výsledku utkání rozhodne první gól na jedné či druhé straně. V cca 55 minutě měl velkou šanci domácí střelec Ondřej Černý. Svůj samostatný únik však v gól nepřetavil. Od 60. minuty hostující fotbalisté přebírali postupně vývoj utkání do svých rukou. Tlak vyústil v první gól utkání, kdy po hrubé chybě domácí obrany otevřel skóre Jan Zeman v 70. minutě. Druhý gól hosté přidali pokutovým kopem Dominika Havlíka, jenž po jasném faulu domácího brankáře, rozhodčí správně nařídili penaltu. Penalta byla, provedena stylem Vršovického dloubáčku. Domácí se nevzdávali a v 83. minutě skóre korigoval výstavní ranou Standa Balák. O 3 minuty však znovu skóre o dva góly navýšil hostující Stanislav Zedníček. Hosté si vítězství vzhledem k průběhu celého utkání zasloužili. Rozhodčí také utkání řídil s přehledem a utkání probíhalo v klidu.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Jokl:

FC Hamry nad Sázavou
Dominik Havlík: První půle byla celkem vyrovnaná. V druhém poločase jsme měli několik tutových šancí, které jsme však neproměnili. Byla otázka času než se prosadíme a to se nakonec povedlo alespoň 3x a výhru jsme si pohlídali.

Z. Horák [-] - J. Bílek [-] , M. Urban [-] , O. Černý [-] , P. Bartoněk [-] , J. Čermák [-] , T. Hille [-] (84. M. Šimeček [-] ) , L. Hofman [-] , J. Večeřa [-] , S. Balák [-] , Z. Konček [-] (77. J. Vařejka [-] )

T. Pinkava [-] - D. Havlík [-] (86. J. Culek [-] ) , T. Jelínek [-] , P. Novotný [-] , S. Zedníček [-] (89. L. Benc [-] ) , L. Filippi [-] (62. D. Russ [-] ) , J. Dvořák [-] , J. Miklík [-] (89. P. Vašek [-] ) , T. Novotný [-] , V. Franěk [-] , J. Zeman [-]

ŽK: 27. Z. Horák , 40. T. Hille , 70. J. Čermák - 21. D. Havlík , 29. T. Novotný , 45. L. Filippi .
Hráči zápasu: J. Zeman , D. Havlík .
Počet diváků: 120. Rozhodčí: TOMÁŠEK Oldřich - LUKŠ Jaroslav (N), BARTONĚK Pavel (N).