18.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

Střídající Chalupa rozhodl dvěma góly o výhře Borů!

42

Rezerva Bystřice pokračuje v matných výkonech, tentokrát prohrála doma s Bory.

První poločas skončil nerozhodně

V 18. kole okresního přeboru se utkala v tabulce šestá rezerva Bystřice a jedenácté Bory. Oba soupeři poslední dvě kola prohráli a tak se čekalo, kdo protrhne bodovou mizérii. A byli to hosté, kteří se dostali hned ve 4. minutě do vedení, když se trefil navrátilec do sestavy Milan Špaček - 0:1. Po inkasované brance se domácí snažili o vyrovnání, ale žádná jejich šance dlouho nenacházela gólové vyústění. Až poslední minuta prvního poločasu znamenala vyrovnání z penalty, kterou nařídil rozhodčí Šustr. Po střele Miloše Prášila z pokutového kopu, který nedal Jakubcovi šanci bylo tedy srovnáno - 1:1. Poločasové skóre tak nechalo v napětí 50 skalních příznivců, kteří zavítali v chladném počasí na tento zajímavý zápas.

Chalupa dvakrát skóroval a rozhodl

Druhý poločas opět začaly na výbornou Bory a Milan Špaček potvrdil v 56. minutě, jak moc chyběl svému týmu v derby proti Santusu - 1:2. Domácí ovšem dlouho nedovolili Borům vychutnat pocit vedení, když v 63. minutě Veselský podruhé v zápase smazal náskok hostů - 2:2. V téže minutě přišel na hřiště jako střídající žolík Vojtěch Chalupa a svými dvěmi brankami rozhodl utkání. Nejprve poslal Bory do vedení po třech minutách pobytu na hřišti -2:3, aby v 78. minutě svým druhým gólem srazil domácí definitivně do kolen - 2:4. Bory si tedy odvážejí důležité body, které je posouvají blíže ke klidnému středu tabulky. V příštím kole domácí přivítají Santusáky z Jívoví, Bory se doma utkají s Křovím.

SK Bystřice nad Pernštejnem B
Milan Tomášek: Připsali jsme si již třetí prohru v řadě, příště se musíme pokusit proti Santusu již bodovat.

TJ Družstevník Bory
Vladimír Hlaváč: Dnes jsme si zasloužili tři body, když jsme domácí obranu překonali ve čtyřech případech. Chalupa společně se Špačkem gólově rozhodli toto utkání, které se budeme snažit bodově potvrdit v domácím prostředí proti nebezpečnému Křoví.

V. Dudák [-] (78. F. König [-] ) - P. Tomášek [-] , P. Pačiska [-] , D. Zítka [-] , M. Prášil [-] , R. Špatka [-] , J. Veselský [-] , Z. Sklenář [-] , R. Chudoba [-] , J. Dufek [-] , M. Svoboda [-]

J. Jakubec [-] (75. M. Pokorný [-] ) - L. Němec [-] (81. L. Němec [-] ) , J. Kujal [-] (63. V. Chalupa [-] ) , M. Špaček [-] , J. Novotný [-] , M. Ochrana [-] , J. Dvořák [-] (46. J. Mezlík [-] ) , A. Novotný [-] , P. Prokop [-] , J. Starý [-] , F. Zikmund [-]

ŽK: 32. M. Svoboda , 82. P. Tomášek .
Hráči zápasu: V. Chalupa , M. Špaček .
Počet diváků: 50. Rozhodčí: ŠUSTR František - KÖNIG Miroslav, DVOŘÁK Miloš.