17.kolo, Vysočina | Žďár nad Sázavou | Okresní přebor , 2018-2019

Rozsochy si připsaly první jarní výhru!

36

Rozsochy si po dvou jarních prohrách poradily s Radostínem.

Domácí se dostali do dvougólového náskoku

Úvod utkání mezi týmy, které ještě na jaře nebodovali, začalo opatrně. Domácí více drželi míč na svých kopačkách, hosté byli nebezpeční ze standartních situací a náběhů z krajních prostorů.
V 10´ minutě se po levé straně krásně uvolnil mladý dorostenec v sestavě domácích Standa Padrtka a naservíroval jasnou brankovou příležitost Davidu Juračkovi, ten ovšem brankáře hostů nepřekonal. Chvíli nato zabojoval kapitán domácích Marek Šafránek, vybojovaný míč přihrál Pavlu Kučerovi, který krásnou kolmicí našel dobře nabíhajícího Davida Juračku a ten ještě lepší patičkou vybídl ke skórování Víťu Ambrože, ovšem ani tato příležitost neskončila brankou, neboť opět dobře zasáhl hostující brankář. Po chybě domácích se dostali do velké příležitosti i hosté, ale hostující útočník Císař na domácího brankáře Patrika Juračku nevyzrál. Rušnou desetiminutovku zakončili domácí rohovým kopem, když prudký centr na malé vápno propadl k Pavlu Prášilovi a ten se nemýlil. 1:0
Hned za deset minut byli domácí ještě spokojenější, od půlící čáry postupoval sám na brankáře Petr Bureš a nedal mu sebemenší šanci. 2:0

Rozsochy kontrolovaly průběh druhé půle

Do druhého poločasu vstoupili domácí s cílem udržet dobrý výsledek a nedostat hosty do hry a to se jim záhy povedlo, když po centru z pravé strany od Víti Ambrože se dostal míč k Pavlu Kučerovi a ten se nemýlil. 3:0
Poté se hra uklidnila a k vidění bal fotbal od vápna k vápnu se střelami, které brankáři dokázali spacifikovat. V 60´ minutě měli obrovskou příležitost domácí, když po kolmici Petra Bureše postupoval směrem k brankáři hostů Pavel Kučera, bohužel se mu nepodařilo vsítit druhou branku. Hosté začali domácí více přehrávat a v 71´ minutě vstřelili branku, když po chybě v obranné hře domácích se dostal míč až k Martinu Gregarovi a ten snížil. 3:1
Hosté se stále více tlačili do zakončení a několikrát ohrozili branku domácích, ale výsledek už se jim nepodařilo upravit a tak si domácí zaslouženě připsali první jarní tři body.

TJ Rozsochy
Michal Strachoň: Dnes si myslím, že jsme do šedesáté minuty byli lepším týmem, pozorně jsme bránili a zaslouženě proměnili brankové příležitosti ve tři góly. Poté jsme trochu přestali hrát a hosté hru vyrovnali a byli i lepší, ale zabojovali jsme a udrželi jsme zasloužené vítězství.