Dolní Rožínka doma nezaváhala

39

Dolní Rožínka po změně stran vybojovala vítězství nad nebezpečným Radostínem.

První poločas skončil nerozhodně

V prvním jarním kole přivítala Dolní Rožínka Radostín. Hned od začátku byla vidět aktivita domácích. Vytvářeli si tlak a šance, ale branky ne a ne přijít. První branka přišla v 30. minutě po milimetrovém centru snídaně Večeři a hlavou zakončoval Čermák. Druhou branku mohl přidat Marek Lukš z přímého kopu, ale jeho kop skončil na břevně a nikdo ze spoluhráčů míč nedorazil do branky. Z ojedinělé akce těsně před koncem prvního poločasu vyrovnal Jiří Novotný nutno dodat, že branka padla po hraniční ofsajdové situaci. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:1.

Domácí rozhodli ve druhé půli

Do druhého poločasu nastoupila Rožínka opět aktivněji a v 51. minutě se prosadil Pavel Bartoněk. Domácí vedli a hnali se za dalšími šancemi. Míč do branky dostal Plíšek po krásném centru kapitána Vondrušky, ale byl odmáván ofsajd a branka tedy neplatila. Z další šance se už ale prosadil, a o ofsajd se už jednat nemohlo. Domácí vedli 3:1 a už se jim mohlo hrát celkem v poklidu. Kontrolovali hru a hru ještě oživil mexičan Hille, který proháněl obránce Radostína, ale branku nepřidal. Hosté ještě korigovali v 88. minutě Josefem Kozlem, který překonal brankáře Horáka krásným lobem. To ale bylo od hostů vše a domácí získali cenné 3 body na začátek jarní sezóny.

TJ Baník Dolní Rožínka
Jiří Jokl: Vyhráli jsme zaslouženě, další množství šancí jsme ještě nevyužili.

TJ SOKOL Radostín nad Oslavou
Jiří Pešek: Domácí byli od začátku zápasu aktivnější, měli také spoustu příležitostí, které se nám jen s vypětím všech sil dařilo likvidovat. Zaslouženě získali tři body.

Počet diváků: 100. Rozhodčí: DÍTĚ Radek - BARTONĚK Pavel (N), LUKŠ Jaroslav (N).