15.kolo, Moravskoslezský | Ostrava - město | Okresní přebor, 2018-2019

Úvodní utkání jara se změnilo v pohodovou procházku za třemi body...

11. J. Motyčka (p.) , 58. F. Tišler , 81. L. Vrabec
3

report...

Naše první mužstvo přivítalo na svém trávníku v jarní odvetě Sokol Markvartovice a oproti nedávného přípravného utkání (prohra na "malé" umělé trávě Hlubina…) v přímém přenosu předvedlo, jak je pro něj důležitý prostor pro jeho rychlou pestrou kombinační hru protkanou náběhy na průnikové přihrávky…Soupeř se v úvodu v podstatě nepotkával s míčem,poněvadž naši kombinovali skvěle, nicméně ne účelně,protože tlak nepřinášel potřebné gólové šance,vždy chyběl ten pověstný „chloupek“,aby sehráno bylo do brankové tečky…Až v 9.minutě agresivní Botoš vypíchl špatnou rozehrávku“Ajaxu“ a řítil se do zakončení,ale v pokutovém území byl nemilosrdně sražen a kopala se penalta- a s tou si s velkým  přehledem poradil navrátilec Motyčka…1:0 …Ve 13.minutě šel v podobném stylu do brejku aktivní Bystroň, ale kontakt s bekem hostů již penaltově posouzen nebyl…To se již protivníci počali více osmělovat,nicméně na přímé ohrožení Homolovy svatyně nijak extra nedošlo…Naopak ve 22.minutě se do skvělé příležitosti propracoval Mirocha, avšak zakončení se nepovedlo…Ve 35.minutě chytře loboval špatně postaveného brankáře Tišler, ale míč stačili zadáci soupeře vykopnout z brankové čáry…Ve 40.minutě vytvořili naši v „pětce“ Markvartovic totální “trmuvrmu“,ale míč do gólu nepropasírovali…Ve 42.mintě se Pitra podílel náběhem na perfektním přečíslení,dal učebnicově pod sebe,ale dobře nabíhající Bystroň napálil míč do lapačů…Takže první poločas jsme drželi pevně v rukou,ale jedna branka z penalty nějak obzvláště nepodtrhovala naši zjevnou převahu…Do druhé půle nastartoval “Ajax“ se zvýšenou agresivitou a jeho hráč mohl být velmi rád, že za napadení Včelného bez míče viděl kartu pouze barvy žluté…V 57.minutě ale přišla chvíle, kvůli které se na fotbal chodí…Motyčka zahrával standartní situaci z levé strany,ze 40 metrů adresoval doporučeně míč na vpravo nenápadně postaveného kapitána Janírka , ten perfektní hlavičkou našel v pětce volného Tišlera , který se v podobných situacích nemýlí…Čili fotbalová lahůdka pro „fajnšmekry“- a 2:0….V 62.minutě mohl svůj brankový účet rozšířit Motyčka,ale tentokrát pouze vyzkoušel pevnost lapačů míčů…V 72.minutě již byl gólman hostů překonán, nicméně střela šikuly Paproty skončila na tyči, škoda…V 80.minutě ale soupeř tragicky chyboval v rozehrávce, míče se zmocnil benjamínek Vrabec a náběh bez komplikaci tentokrát proměnil…3:0 …S ukazatelem skóre mohla v podstatě ihned ještě zahýbat po skvělé akci dvojice Vrabec-Janík, ale posledně jmenovaný míč do branky nedostal…Ale i tak zápas potěšil velmi spokojených skoro 120 diváků, jen těch zásahů do černého mohlo být více- šancí bylo „do aleluja“…Dobrý dojem zanechala nová tvář v dresu Slavie-agilní Vojtěch Bystroň, jeho rychlost a akcelerace může být velkým příslibem do dalších bojů, zjevně by mu pomohl nějaký ten gól…