18.kolo, Jihočeský | Prachatice | Okresní přebor sk. A, 2018-2019

--

--

Lhenická rezerva i přes absenci pendlů uhájila v Husinci jarní neporazitelnost

11

Ani v tomto zápase nemohl lhenický B tým využít více pendlů z „áčka“, neboť své utkání hrál souběžně s A týmem. Přesto s husineckým Slavojem sehrál remízovou partii.

V prvním poločase byli lheničtí rezervisté favorizovaným domácím rovnocenným soupeřem. Dokonce se v 7.´, po Lukačově centru do šestnáctky a přesným Vincikovým zakončením hlavou, ujali vedení (0:1). Ve 30.´ ale Slavojisté, po vyražené střele gólmanem Lamačem a dorážce Koláře, srovnali na 1:1, když oboustranně několik gólových šancí zůstalo nevyužito.

Ve druhé půli již ale Husinečtí Lhenické výrazně přehrávali i za nastřelení tyče a břevna, přesto se průběžný stav 1:1, i se štěstím, neměnil, aby za pozorného bránění lhenický záložní tým dovedl zápas ke smírnému konečnému výsledku. A byl to nakonec v 90.´ on, kdo mohl v samém závěru strhnout vítězství na svou stranu z Burdova brejku v provedení „sám na gólmana“, avšak střelecké zakončení z něho skončilo nad brankou.

Lhenická rezerva, po dvou vstupních vítězstvích, získala cennou plichtu s týmem z 1.místa v tabulce OP a zůstává na mistrovském jaře bez prohry.

AUTOR: JAN BUMBA