25.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

--

Osek B se díky výhře nad silnou Sedlicí zachránil v soutěži

20

Důležité utkání pro oba celky, Sedlice pomýšlí na druhé místo, Osek B zase na záchranu. Domácí rezerva byla v silné sestavě, a nakonec svého soupeře v těžkém zápase porazila.

Hoch využil přihrávku Říského

Do důležitého zápasu vstoupili lépe domácí, kteří byli posilněni i o hráče A-týmu. V 17. minutě J. Říský našel J. Hocha, který nasměroval svůj tým do vedení. Pak se do šancí dostali i hosté, ale P. Vojta chytal ve výborné formě a v prvním poločase udržel nulu.

Osek B utkání zvládl

Hned v první minutě domácí neuhlídali F. Rakovana a začínalo se od nuly – 1:1. Osek B šel dále více za vítězstvím, nastřelil i tyčku. V 79. minutě přišel rozhodující okamžik. M. Čapek nacentroval přesně na J. Říského a sto diváků v Oseku se mohlo radovat – 2:1. O tři minuty později pak ještě zvýšil T. Hromek – 3:1.

U domácích chytal ve skvělé formě P. Vojta a dobře zahrály i posily z A-týmu. Za hosty byl hodně nebezpečný Z. Mikeš.

TJ Osek B
Jan Hoch, hráč: Věděli jsme, že zápas se Sedlicí bude hodně těžký, ale my nutně potřebovali vyhrát a zachránit se v soutěži. V prvním poločase jsme se dostali do vedení, když Říský přihrál Hochovi před prázdnou bránu a ten dal vedoucí branku. Poté měli šance hosté, ale nás znovu dost podržel Vojta v brance. Hned v první minutě druhého poločasu jsme inkasovali vyrovnávací gól, když se trefil Rakovan. Poté jsme si vypracovali několik šancí, trefili i tyčku, ale rozhodující branka přišla až v závěru, když Čapek krásným centrem našel Říského a o několik minut poté dal uklidňující branku Hromek. Skvělé vítězství zaručující záchranu s výborným soupeřem!