20.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Martin Šíp čaroval v Záblatí, třemi góly sestřelil béčko Prachatic

65. J. Sova - 45. M. Šíp , 83. M. Šíp , 86. M. Šíp
20

Další zápas v boji o záchranu Stachy zvládly především díky M. Šípovi, který do sítě Prachatic B nastřílel hattrick.

Stachy vstřelily důležitý gól do šatny

Další záchranářský duel mezi týmy z konce tabulky. Domácí mohli využít pendly z A týmu a určitě byli favority. Také začali aktivněji a svou kombinační hrou hosty přehrávali. Naopak Stachovští spoléhali na jistého Šebánka v bráně a na velkou bojovnost. Tento scénář probíhal celý první poločas. Domácí byli velmi silní na míči, ale do vyložených šancí se nemohli dostat. Hosté měli na druhé straně šance ze standardních situací, ale Šípův přímý kop výborně zlikvidoval domácí brankář. Teprve ve 45. min se po rohovém kopu M. Šíp prosadil a Stachy vedly – 0:1.

M. Šíp vstřelil další hattrick

I ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Hrálo se na polovině Stachovských, ale až přespříliš kombinace nahrávalo obraně hostů, která svým důrazem všechny nebezpečné situace zažehnala. Až v 65. min napřáhl z 18 metrů Jakub Sova a jeho tečovaná střela skončila v síti – 1:1. Od té doby diváci čekali domácí ofenzivní smršť, jenže ta se nekonala. Stachy začaly využívat okénka v obraně Záblatí (Prachatic B) a ke konci utkání zápas rozhodly ve svůj prospěch. V 83. minutě dlouhý aut prodloužil hlavou Vrhel a M. Šíp je poslal do vedení – 1:2.

Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale hosté opět z brejku definitivně rozhodly. V 86. minutě po přečíslení zblízka zakončil M. Šíp a stanovil konečné skóre – 1:3.

Pro domácí je prohra krutá, ale jejich slabší obránci a střelecky disponovaný Šíp rozhodli o důležitých bodech.

Autor: Sokol Stachy