14.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. B, 2018-2019

--

Čkyně přehrála Osek B i díky proměněné penaltě kapitána Turka

88. O. Mareš - 58. J. Pešek , 63. V. Turek (p.)
21

Osek B doma není slabým soupeřem, o tom věděla i Čkyně, která nakonec zápas zvládla lépe ve druhém dějství a odváží si tři body.

V první půli vyšli střelci naprázdno

Minule Čkyně doma porazila Osek B 4:1. A i do tohoto zápasu vstoupila lépe Čkyně. Byla aktivnější a hlavně hladovější, protože aktuální postavení v tabulce se Čkyňským moc nezamlouvá. Domácí hráče držel nad vodou především brankář Pavel Vojta. Poté se do dvou šancí dostali i domácí, ale rovněž je nedokázali proměnit.

Čkyňské dvougólové vedení snížil ke konci O. Mareš

Druhý poločas začali aktivněji domácí. Dobrou příležitost na skórování Jan Hoch, když hlavičkou nedokázal usměrnit míč za Formánkova záda. Pak hosté využili nepozornosti v domácí obraně, čehož využil J. Pešek – 0:1. Čkyně se radovala podruhé v 63. minutě, když proměnil penaltu kapitán Turek. Domácí stihli v závěru snížit O. Marešem.

V dalším kole Osek B jede na půdu Vl. Březí, Čkyně doma přivítá Volyni.

TJ Osek B
Jan Hoch, hráč: První poločas byl v režii hostů, kteří se dostali do několika šancí, ve kterých nás podržel Vojta. My jsme si také vypracovali dvě slušné příležitosti, ale bohužel gólem neskončily. Do druhého poločasu jsme nastoupili aktivněji a hned po pár minutách jsem měl gólovou hlavičku z penalty po centru Brabce, ale trestuhodně jsem neproměnil. Zato hosté na druhé straně využili nedorozumění v naší obraně a dostali se do vedení, které navýšili ze správně nařízené penalty. Poté jsme si vypracovali několik zajímavých příležitostí, které jsme nedotáhli. Snížit se nám podařilo až samotném závěru Marešem, ale na vyrovnání už bylo pozdě. A tak si hosté odvezli 3 body, nutno říci, že zasloužené.