21.kolo, Jihočeský | 1.B třída sk. A, 2018-2019

--

--

Dolní Dvořiště zvládlo důležitý domácí zápas

26

Souboj nováčku vyzněl lépe, pro Dolní Dvořiště. To se dotáhlo na soupeře před sebou a znovu zvýšilo své vyhlídky na záchranu. Horní Planá už má velikou ztrátu na aktuálně předposlední Dolní Dvořiště. A tak můžeme říci, že o prvním sestupujícím je jasno.

Po prvním poločase vedlo Dolní Dvořiště o tři branky

Dolní Dvořiště začalo zápas výborně a hned po čtyř minutách se trefil Vasil Kotlár 1:0. Domácí tým měl i nadále tlak a další branka přišla brzo, když se prosadil Tadeáš Zeman 2:0. Domácí tým byl nadále lepším, ale šance zahazoval. Nakonec za své ofenzivní kolegy zastoupil krajní bek Ondřej Kouba a bylo to 3:0. Po zbytek poločasu mělo více ze hry Dolní Dvořiště, ale žádnou další branku nepřidalo.

Domácí tým dovedl zápas ke třem bodům

Druhý poločas začal lépe pro Horní Planou. Krátce po příchodu z kabin snížil David Kastenmajer 3:1. Domácí tým ,ale žádné drama nepřipustil a znovu převzal otěže zápasu. Ale domácím se nedařilo dotáhnout šance do konce. Až v 65. minutě se trefil Šimon Štifter 1:4. O dvě minuty později na něho navázal i Lukáš Plosz 1:5 a bylo definitivně rozhodnuto. Domácí tým se dostal i do dalších šancí, ale žádnou další neproměnil. V další kole čeká Dolní Dvořiště zápas ve Velešíně. Horní Planá přivítá doma Sedlec.

FK Dolní Dvořiště
Štefan Bršťák (trenér): Tento zápas byl povinností bodovat. Rychle jsme vedli o 3 góly. Pak jsme bohužel polevili a zápas se dohrál. Šanci bylo celkem hodně. Škoda jen že jsme si malinko nevylepšili skóre.

J. Posel [-] - T. Zeman [-] (69. P. Pecha [-] ) , M. Tesař [-] (59. L. Plosz [-] ) , Š. Štifter [-] , A. Mitroi [-] (74. F. Sulzer [-] ) , M. Rubeš [-] , V. Kotlár [-] (46. E. Marek [-] ) , J. Krenauer [-] , L. Doucha [-] , O. Kouba [-] (85. J. Gálác [-] ) , K. Šrefl [-]