20.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Nová Včelnice ztratila dvoubrankové vedení a také body. Chýnov si odváží výhru

13

Včelnice chce na domácí půdě pouze vítěžit, ale dnešní soupeř měl po posledním nepovedeném utkání stejný záměr a tak bylo o zajímavou podívanou postaráno

Domácí si vypracovali dvoubrankové vedení

Ve 20.kole nás čekalo zajímavé utkání o které se postarala domácí Nová Včelnice a druhý tým tabulky Chýnov. Právě hosté si chtěli spravit chuť po poslední prohře s Planou nad Lužnicí. Na druhé straně pro Novou Včelnice je doma úspěchem pouze výhra. První poločas se sehrál vcelku vyrovnaný, ale domácí tým si vybral šťastnější chvilku díky kterým si vypracoval dvoubrankové vedení. O to se postaral dvěma brankami Ondřej Blažek a to ve 32. a 41.minutě zápasu. Bohužel pro domácí, Chýnov se rychle otřepal a ještě před odchodem do kabin snížil na rozdíl jedné branky zásluhou Vlastimila Hrušky když domácí hráči chybovali.

Chýnov otočil stav utkání

V druhém poločase se pokračovalo v boji. Domácí se mohli dostat znovu do dvoubrankového trháku, ale vyloženou šanci v podobě hlavičkovaného míče nevyužili a trefili pouze brankáře. Nedáš dostaneš. Toto přísloví se dnes potvrdilo a Včelnici stálo body. Chýnov si vzal oteže do svých rukou a trefou Jana Doubravy srovnalo na 2:2. Domácí možná příliš riskovali otevřenější hrou a tak příležitost na vyrovnání soupeři doslova nabídlo. Díky této brance hosté zabrali a pomalu přejímali vedení nad zápasem. Domácí chtěli zareagovat na průběh hry vystřídáním a pozměněním taktiky, jenže soupeřii se podařilo uděřit chvíli předtím a otočit stav utkání. Nejprve v 76.minutě otočil zápas trefou Ondřej Mládek a o tři minuty později přidal klid na kopačky chýnovský David Král. Zkušený tým hostí si do konce zápasu výsledek pohlídal a nedopustil zvrat.

TJ Nová Včelnice
Radek Vajda - trenér: V zápase jsme špatný výkon rozhodně nepředvedli. Vypracovali jsme si dvoubrankové vedení, ale hráče měli chuť pořád útočit a díky tomu byla hra z naší strany otevřenější. Ve druhém poločase jsme mohli přidat třetí branku, ale šanci jsme zahodili. Soupeř nás pak potrestal a díky své zkušenosti si výsledek pohlídal. Výkon jsme špatný rozhodně nepodali, ale nemůžeme si dovolit ztratit dvoubrankové vedení.

J. Koudelka [-] - R. Hulík [-] (76. L. Holec [-] ) , T. Nebeský [-] , D. Jaroš [-] , J. Průša [-] , T. Mareš [-] , R. Horák [-] (79. D. Matějka [-] ) , L. Šlapanský [-] , M. Petráš [-] , O. Blažek [-] , D. Tuček [-]