19.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Dačice předvedly velmi dobrý výkon, ale druhou branku nepřidaly. Lišov uhájil těsné vítězství, ale kvůli zranění přišel o dvě své opory

10. O. Grech , 55. M. Werner - 44. M. Votava
12

Dačice dnes čekal nelehký úkol, Lišov doma žene za výhrou dvanáctý hráč v podobě fanoušků. Hosté se nenechali zaskočit a tlačili soupeře

Lišov se radoval již v 10.minutě

V dnešním utkání zavítaly Dačice na horkou půdu do Lišova. Domácí mají skvělou oporu ve svých fanouších a díky tomu se zvládají v domácích zápasech vybičovat k lepším výkonům. Lišovu v posledních zápasech nevycházel úvod utkání, kdy často inkasoval a musel dotahovat. Tentokrát to byli domácí, kteří se ujali brzkého vedení zásluhou Ondřeje Grecha v 10.minutě 1:0. Lišov byl dnes oslaben o některé zraněné hráče ze základní jedenáctky a tak pro ně utkání nebylo rozhodně jednoduché. Dačice totiž dnes předvedly opravdu dobrý výkon. První poločas se hrál velmi fyzicky náročný a diváci mohli shlédnout několik ostrých osobních soubojů. Dačice se dočkaly srovnání těsně před hvizdem rozhodčího. Ve 44.minutě udeřil Matěj Votava a stanovil tak výsledek prvního poločasu na 1:1

Dačice tlačily domácí

Druhý poločas se odehrával ve stejné aktivitě jako ten první. Opět jsme mohli vidět ostré osobní souboje a snahu rozhodit tím soupeřovu psychiku. Domácí udeřili v začátku poločasu a Marek Werner svou trefou nasměroval Lišov za výhrou 2:1. To se psala 55.minuta utkání a do konce zbývalo ještě mnoho času na vyrovnání. Dačice tlačili soupeře seč to jen šlo. Lišov se musel stáhnout a vyčkávat pouze na chyby, které by dokázal přetavit v další branku. Hosté však dnes chyby nedopouštěli a hnali se za vyrovnáním. Pro domácí bylo ještě více zle když museli vystřídat svého kapitána Daniela Bouchala a také Fratiška Bambuleho kvůli zranění. Do konce zápasu se tak Lišov bál o své vedení, protože útočná síla Dačic dnes byla obrovská, bohužel jim v zakončení nepřálo štěstí a vyrovnávací branku nedokázaly vstřelit. Domácí tak uhájili těsné vítězství 2:1 a v dalším kole nás čeká zajímavý souboj, jelikož Lišov vyrazí na hřiště neporažených Bernartic. Pro Dačice to v dalším kole bude velmi důležité utkání, doma přivítají Týn nad Vltavou a za každou cenu potřebují vyhrát, aby se na něj znovu dotáhly.

SK Lišov
Jiří Beneda - trenér: Podařilo se nám vstřelit rychlou branku, což se nám v předešlých utkáních nedařilo. Na konci prvního poločasu jsme dostali smolný gól. Dačice dnes hrály dobře a ve druhém poločase ikdyž jsme šli do vedení jsme se báli o výsledek. Dnes jsme kvůli zranění byli oslabeni o několik hráčů a během zápasu jsme ještě přišli o kapitána Bouchala a Bambuleho, takže z naší strany určitě těžké utkání, Za výhru jsem ale rád, v příštím kole nás totiž čekají Bernartice, které ještě neprohrály.

FK Dačice
Jan Beneš - hráč: Dnes jsme podali dobrý výkon, škoda jen, že jsme nedokázali vstřelit branku a odvézt si alespoň jeden bod. Zápas nebyl příliš pohledný pro diváka, hrálo se hodně agresivně se spousty osobních soubojů. Měli jsme na to abychom dnes vyhráli, doufám, že příští týden navážeme na náš výkon a na domácím hřišti vyhrajeme na Týnem.