18.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Osm branek, červená karta a remíza. Divoké utkání mezi Milevskem a Týnem nad Vltavou

5. D. Římanek , 10. M. Kálal , 74. J. Pinc , 90. L. Sedlák - 31. M. Tomka , 52. P. Vařil (p.) , 66. T. Houska , 89. J. Brom
13

Divoká přestřelka s infarktovým závěrem se zrodila v Milevsku.

Drtivý nástup domácích

Domácí měli nástup do utkání jako hrom a v 10. minutě už vedli 2:0. Nejdříve si v 5. minutě naskočil na rohový kop Římánek a uklidil míč do brány. Za pět minut se ve vápně uvolnil Kálal a zvýšil na 2:0. Olympie byla na začátku zápasu jako opařená, ale postupně se začala dostávat do hry. Mezera uvolnil Stoklasu mezi beky, který postupoval sám na brankáře domácích, ale své šance se zalekl a posunul míč Tomkovi, který stál v ofsajdu. Pro hosty mohlo být poté ještě hůř, ale Vachuta samostatný nájezd domácího útočníka vychytal. Z následné akce centroval Meidl před bránu a jeho nabídku využil Tomka – 2:1. Chvíli poté vyslal Brom pas za obranu, který si našel Stoklasa, ale Vanýska nepřekonal. Ke konci poločasu předvedl pěknou individuální akci domácí Kálal, ale jeho střela skončila vedle.

Přestřelka pokračovala i ve druhém dějství

Druhý poločas začal velkým náporem hostů. Střelecké pokusy Dvořáka ale gólem neskončily. V 52. minutě byl ve vápně domácích faulován Mezera a nabídnutou penaltou Vařil nepohrdl – 2:2. V 66. minutě po přihrávce Broma propálil Vanýska Houska – 2:3. Olympie poté začala bránit výsledek a Milevsko začalo útočit. Po jedné z mnoha standardních situací se k míči dostal Pinc a vyrovnal na 3:3. Za chvíli měli domácí šanci strhnout vedení zpět na svoji stranu, ale Vachuta byl proti. Poté se dostal do šance Mezera, ale jeho střela těsně minula domácí branku. V 89. minutě vybojoval míč před vápnem Brom a krásnou střelou, která se otřela o tyč a zapadla za Vanýska, vrátil zpět vedení Olympii. V nastalé euforii sundal dres a obdržel druhou žlutou kartu, tedy červenou a musel jít ze hřiště. V nastaveném čase poslalo Milevsko poslední dlouhý balón do vápna, obrana Olympie zaváhala a odražený míč od tyčky uklidil do sítě Sedlák. Bláznivý zápas plný šancí ale také velkých chyb skončil remízou.

Autor textu: Lukáš Stoklasa (FK Olympie Týn nad Vltavou)

FK Olympie Týn nad Vltavou
Jiří Orlíček - trenér: Pro diváky krásný zápas, ale jako trenér jsem trpěl. Minulý zápas jsme odehráli bez inkasovaného gólu. V Milevsku jsme prohrávali po 10 minutách 2:0! První branka po rohu domácích - míč na první tyči podskočil Dvořák. Druhý gól centr ze strany přes Meidla - Dvořák pozdě u hráče. Ve 21' jde Stoklasa sám na brankáře a přihraje Tomkovi , který byl v ofsajdu. V 31' po ztrátě míče jde hráč soupeře sám - Vachuta se štěstím vyrazí. Nedáš dostaneš. Brom vysune Meidla, který najde Tomku - 2:1. Za další dvě minuty jde Stoklasa sám - trefí brankáře. Do konce poločasu mají domácí ještě jednu 100% šanci. Druhý poločas začneme třemi střelami Dvořáka. Bohužel nic. Mezera vybojuje penaltu z které Vařil srovnává skóre 2:2. V 66' Brom najde Housku, který otáčí zápas na 2:3. My zbytečně faulujeme a soupeř z jedné standardní situace vyrovnává na 3:3. Vachuta nás podrží při další šanci soupeře. Konec zápasu je hektický. Nejdřív Mezera při brejku vystřelí - Tomka sám před brankou. V 90' si Brom vybojuje míč na vápně soupeře a krásnou střelou otáčí na 3:4. Bohužel dostává druhou žlutou kartu ( svlečení dresu ). Přichází poslední standardní situace pro domácí a Meidl nedoskočí - 4:4.