23.kolo, Pražský | Krajský přebor , 2014-2015

--

Tempo vyhrálo ve Vršovicích a opustilo sestupové pásmo

53. D. Kadlec , 59. P. Frei
0

Trápení Unionu Vršovice pokračuje. Tentokrát si z jeho hřiště odváží body Tempo a Vršovice dál čekají na třetí jarní výhru. Hosté, kteří byli před tímto kolem na předposledním místě, se díky vítězství 2:0 posunuli na 14. místo.

V úvodu zápasu si připsali několik příležitostí hosté. Vršovice odpověděly v podobě standardní situace, po které nadějně hlavičkoval Kučera, ale ani tato akce gól nepřinesla. Ve 26. minutě založilo Tempo rychlý protiútok, na jehož konci chybělo ke vstřelení gólu Kloučkovi jen několik centimetrů. O pět minut později zahrozili hosté znovu, tentokrát však skvěle zasáhl brankář Maha. Velký závar před brankou tempa vznikl po autovém vhazování, ani tento moment však gól nepřinesl. Bezbrankový stav mohl ve 42. minutě změnit vršovický Kejha, brankář Kučera byl ale proti. O chvíli později mohli jít domácí znovu dovedení, tentokrát však hostující branku ohrozili sami hráči Tempa. Vlastnímu gólu ale na poslední chvíli zabránil Kolínský. První poločas tak branku nepřinesl.

Úvod druhého poločasu patřil opět hostům.  Úvodní šance ještě gólem neskončila, Tempo se však dočkalo v 53. minutě. Skóre otevřel po rohovém kopu střelou k tyči úplně volý Kadlec - 0:1. Stejný hráč jen o šest minut později vyzval svou přihrávkou ke skórování spoluhráče Freie, který nezaváhal. Na třígólový rozdíl mohl v 73. minutě zvýšit znovu Frei, tentokrát však branku netrefil. Domácí si žádnou výraznější šanci nevytvořili. Jejich první střelecký pokus v druhém poločase přišel až v závěru utkání, ten navíc mířil pouze doprostřed branky. Tempo si tak z Vršovicodváží tři body po vítězství 2:0.