18.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

--

--

Nemanice na domácí půdě opět vyhrály. Lišov zahodil pokutový kop v závěru zápasu

13

Domácí hráče čekal nelehký úkol, soupeřem jím dnes byl třetí celek tabulky z Lišova a tak jsme mohli vidět pohledné utkání

Lišov se jen těžko dostával do hry, Nemanice z toho těžily

Nemanice mají na domácí půdě skvělou statistiku a soupeřům se jen těžko z ní vozí body. Soupeřem jím bl Lišov, tedy třetí mužstvo tabulky. Hostům v jarní části dělají problémy úvodní minuty zápasu a často tak musí vývoj zápasu dotahovat. Jinak tomu nebylo ani dnes. První poločas Lišov nehrál příliš aktivně a Nemanice byly lepším týmem. Hosté předvedli několik chyb a doslova darovali domácím šance na vstřelení branky. Tu úvodní si krásnou střelou schoval na konec prvního dějství Miroslav Novotný a nasměroval domácí k výhře. Do šaten se tak šlo za stavu 1:0

Ve druhém poločase se Lišov zvedl

Nástup do druhého poločasu nemohl být pro domácí tým lepší. Již v 50.minutě potěšil diváky rychlík domácího týmu Vlastimil Bašta a navýšil tak vedení na 2:0. Před Lišovem tak stála veliká výzva. Hosté přidali na své aktivitě a svým pohybem se jim podařilo domácí přehrávat. Tlak lišovských byl přetaven na snižující branku v 53.minutě, kdy se prosadil František Bambule a hosté tak měli ještě spoustu času na vyrovnání utkání. Domácí zvládali defenzivní práci na výbornou a Lišovu se těžko procházelo do vápna. V 72.minutě zápasu přišla pro Lišov další rána, po druhé žluté kartě uviděl tu červenou Jan Kándl a šance na vyrovnání nebo dokonce na obrat se snížili. I tak Lišov nic nevzdával a snažil se bojovat a urvat alespoň bod. Nemanice ve druhém poločase už tolik příležitostí ke vstřelení branky a odskočení opět na rozdíl dvou branek neměli. Hosté se tak snažili vytvářet tlak a odměnou jim byl pokutový kop v závěru zápasu. Štěstí ale dnes stálo na straně Nemanic. Pokutový kop zůstal nevyužitý a všechny body v Nemanicích !

SK Lišov
Jiří Beneda - trenér: První poločas byl z naší strany špatný, měli jsme pomalý pohyb. Ve druhém poločase jsme přidali na aktivitě, díky které jsme dostali soupeře pod tlak. Jenže se nesmyslně nechal vyloučit Honza Kándl a v deseti hráčích naše šance byli menší. I přesto jsme se tlačili za vyrovnáním a vybojovali pokutový kop, který jsme ale nevyužili a odjíždíme bez bodového zisku.