16.kolo, Jihočeský | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

--

Lokomotiva pouze remizovala v Milevsku

17

Veselí nad Lužnicí nedokázalo vyzrát na poslední tým tabulky a odváží si remízu. Milevsku schází čtyři body na předposlední Planou nad Lužnicí

Veselí si vypracovalo jednobrankové vedení

Lokomotiva o sobotním odpoledni zavítala na hřiště ZVVZ Milevska B. Utkání zahájila obě mužstva opatrně, hru nezdobily kombinace, ale spíše byly k vidění pokusy o průnik po krajích hřiště. Veselí bylo o chlup aktivnější a méně kazilo ve středu hřiště, což vedlo k mírnému stupňování tlaku na domácí polovině. Navíc jejich pokusy o průnik byly čím dál drzejší. Hostující obrana na to reagovala vystupováním a agresivního Fichtnera několikrát po sobě chytila do ofsajdové pasti. Druhý z hostujících útočníků, Bursík, začínal hrozit a vytvořil si dvě pološance těsně po sobě, chyběla ovšem finální fáze. Na druhé polovině hřiště se přes střed hřiště domácí také dokázali uvolnit, ale k vážnějšímu ohrožení hostující brány nedošlo. Ve 30. minutě se do vyložené šance dostal Fichtner, samostatný průnik zakončil z hranice jedenáctky těsně vedle levé tyče. Nemusel ovšem dlouho smutnit, neboť hned dvě minuty po jeho akci Čech rozehrál roh, našel hlavičkujícího Macha, jehož zblokované zakončení dorazil do branky domácích Bursík. 0:1. Veselí bylo gólem nabuzeno a opět se dostalo do několika nebezpečných průniků, zklamala ovšem koncovka. Domácí se do konce první půle již nedokázali výrazněji projevit.

Díky nakopávaných míčům Milevsko srovnalo

Druhá půle začala opět převahou hostů, tlak ale nedokázali zhodnotit. Akce se nedařilo dotahovat do nebezpečných koncovek. Domácí začali postupně sbírat síly na drobný odpor, těžili z dlouhých nakopávaných protiútoků. Prudká střela daleko za hranicí pokutového území se zastavila až o tyč Hejlovy svatyně. Veselí se ovšem nedalo zahanbit a konečně začalo hrozit. Do průniku se opět dostal Bursík, trefil pouze dobře vyjetého brankáře. Kolář se objevil sám před gólmanem po přihrávce Fichtnera, z mírného úhlu ovšem trefil pouze boční síť. Krátce na to se do šance dostal i Fichtner, ale střelu ze skluzu vyrazil domácí brankář těsně nad. Po této smršti se ovšem dostavila hluhá místa ve hře obou týmů. Hra se začala postupně kouskovat drobnými fauly, oba týmy se začínaly více soustředit na osobní střety, místo kombinací. Následovala dvacetiminutovka vyrovnané hry. Obrana hostů se po několika drobných chybách dostala postupně pod tlak. Tento zmar vyvrcholil v 80. minutě, kdy nákop domácích Hejl, který proti slunci téměř neviděl, vyrazil míč nejistě před sebe. V tomto místě stál Mach, od kterého se míč odrazil přímo na nohu domácího útočníka, který měl snadnou práci s úklidem míče do prázdné brány, 1:1. Závěrečný uspěchaný tlak Veselských již na výsledku nic nezměnil.

autor textu: Pavel Kolář (TJ Lokomotiva Veselí nad Lužnicí)