20.kolo, Jihočeský | Krajský přebor , 2018-2019

--

Olešnický válec. Útočná letka Lafata, Dudek, Štos vyprovodila i Čimelice

42. D. Lafata , 56. R. Štos , 68. L. Dudek - 20. P. Hovorka
21

Ve 20.kole KP mužstvo Čimelic nastoupilo na hřišti vedoucího týmu KP v Olešníku.

Začátek utkání byl zcela vyrovnaný. Útoky se na obou stranách střídaly, ani jedno mužstvo si ale nevytvářelo příležitosti ke vstřelení branky. Až ve 20.minutě po rohovém kopu Čimelic si na centr Převrátila nejvýše vyskočil Hovorka a hlavou vstřelil první branku. Domácí to na chvilku zaskočilo, ale v dalším průběhu se stále dostávali dopředu a získávali mírnou převahu a to i díky nepřesné hře čimelických fotbalistů. Ve 42. minutě se k míči dostal zcela osamocený Lafata a ten pak svou střelou přehodil vybíhajícího Přibyla a vyrovnal stav na 1:1. Tak skončil i první poločas.

Druhý poločas byl opět vyrovnaný. V 53. minutě se čimelický Hegenbart dostal do výborné šance ale jeho střela skončila na těle domácího brankáře. Ne druhé straně v 56. minutě po Lafatově přihrávce spálil svou šanci Dudek. Ještě v téže minutě se ale domácí dočkali, když druhou branku vstřelil Štos. V 62. minutě se pak bez přičinění některého z hráčů zranil čimelický brankář Přibyl a vystřídat ho tak musel druhý brankář Krt. Pro zraněného brankáře pak musela přijet sanita a byl odvezen do Budějovic do nemocnice na vyšetření. Zřejmě se jednalo o přetržené vazy v koleně. V 68. minutě pak domácí vstřelili třetí branku Dudkem.

To bylo vše z obou stran a do konce utkání se stav již neměnil. Domácí zcela zaslouženě vyhráli, hosté tentokrát příliš chybovali zvláště pak v obranné hře.

Autor: JOSEF ŤUPA