26.kolo, Středočeský | Beroun | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

4

Chyňava bezesporu lepším týmem, jenže do poločasu dost nervózní, neuvěřitelně neproměnila čtyři loženky. Půl hodiny fotbal líbivý z obou stran bojovný s enormním nasazením. Po vyloučení D. Steinera přesilovku Cembrit nezvládl, ožil až v poslední desetiminutovce.

D. Steiner viděl červenou kartu

Cembit proti předchozím slepeným sestavám ještě navíc postrádal Vydru a Šťastného, soupeř bez Vaňka. V 9. minutě přízemní rohový kop Palusky prodloužil Beňo a ve skrumáži šikovně Ličík špičkou kopačky usměrnil mimo dosah Drekslera 1:0. Ve 14. minutě se pěkně uvolnil Hebeda a z 18 metrů přízemní střelou k tyči vyrovnal 1:1. Krátce poté přišlo zaváhání obrany a Z. Steiner v pokutovém území nastřelil tyčku a dorážku z malého vápna překopl. V 18. minutě na Čížkův pas naběhl Paluska, brankář Dreksler dobře přečetl hru a vyběhl až 3 metry mimo šestnáctku a skluzem včas zachránil. Ve 20. minutě po rychlém protiútoku Z. Steiner loboval Grygara, ten konečky prstů nebezpečí zažehnal. Po chvíli si domácí brankář poradil i s přímým kopem Čeřovského. Ve 30. minutě požadoval D. Steiner po pádu v pokutovém území zapískání penalty, při tom však rozhodčího urazil a následovalo vyloučení. Ve 37. minutě zapomněla obrana na Hebedy, ten trestuhodně neobsazený z 6 metrů snadno 1:2. Ve 44. minutě po další díře v obraně sólový únik Lorenc opět zazdil střelou vedle.

Hektický závěr Cembritu bod nepřinesl

Po obrátce došlo ke ztrátě tempa hry, vedro pro věkově starší domácí tým bylo přímo smrtící. Navíc si situaci komplikoval nepřesnými přihrávkami tzv. „do šprajcu“. V 73. minutě po takové ztrátě míče, kdy Čeřovský přetlačil domácího hráče a postupoval do otevřené obrany, kde uvolnil do strany Hebedu. Ten obešel kličkou i brankáře a od postranní čáry naservíroval pro Z. Steinera, který z metru napnul síť 1:3. Příchodem Hampla přece jen Cembrit viditelně ožil. V 79. minutě dalekonosnou střelu Čížka brankář Dreksler neudržel a Hampl ležícího brankáře obešel a do prázdné branky 2:3. V 82. minutě následoval dlouhý nákop na Hampla, který měl navrch nad stopery, při souboji na penaltě ten neustál a přál si marně desítku. V 88. minutě po rohovém kopu byl viditelně Klier odstrčen, jenže chybělo video... V hektickém závěru ještě zbytečně Husák zajel do brankáře Grygara.

Početné tábory fanoušků obou celků se rozešly se svými týmy při děkovačce.

U Chyňavy byl klíčovým hráčem Jaromír Hebeda, v záložní řadě vynikal Jakub Čeřovský.