25.kolo, Středočeský | Beroun | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

21. D. Spousta , 90. D. Spousta - 73. J. Malý (p.) , 77. M. Vydra
4

Ve vedru oba týmy předváděly spíše pěší fotbal. Osmdesát minut přáteláček a poté boj o každý metr hřiště.

Spousta poslal Broumy do vedení

Většina poločasu se odehrála na polovině Broum, od soupeře však neúčelné, takže nic platné. Ve 13. minutě po rohu Spousty se Jirásek z metru netrefil mezi tyče. Ve 20. minutě vymyslel Beňo uličku pro Palusku, brankář se štěstím z 8 metrů vychytal nohou. Opět se naplnilo fotbalové pravidlo, nedáš-dostaneš. Z rychlého protiútoku hostující obrana propadla, Spousta chytře obešel obránce a ze 6 metrů k bližší tyči zařídil 1:0. Poté dobře zakončil ze 14 metrů Lacina, brankář Grygar zachránil. Ve 38. minutě Choc ze 7 metrů propálil brankáře, na brankové čáře jej nahradil obránce M. Novotný.

Z přímého kopu v 93. minutě skóroval Spousta

Po změně stran pokračoval územní tlak Cembritu, výsledkem byla jen série rohových kopů. Při jednom z nich v 50. minutě Paluska našel hlavičkujícího Hampla, radost mu zkazil záhadným odvrácením z brankové čáry Mácha. V 65. minutě připravil Lacina pro Veselku, kterému zakončení z rohu malého vápna odvrátil Grygar na roh. V 68. minutě zahrával Malý trestný kop z 19 metrů, propálil zeď, avšak výtečný zákrok vytáhl brankář Šmejkal a u tyče v pádu vynikl. V 71. minutě přišel nedovolený zákrok Sučka v pokutovém území na Palusku, nařízenou penaltu proměnil Malý 1:1. V 77. minutě dostal příležitost provést trestný kop z 20 metrů Vydra, vymetl spodní roh u tyče 1:2. Po chvíli vypustil Spousta volej z 9 metrů nepatrně nad. V 80. minutě nastoupil hostující Schýbal a hned během 3 vteřin potvrdil proč má přezdívku „Bruska“. V 83. minutě dpadesátiletý jubilant Mácha opustil předčasně arénu, když udeřil v přerušené hře soupeře. V 85. minutě jej následoval do kabin i hostující Paluska po druhé žluté kartě. V 93. minutě dostal Spousta dárek v podobě přímého kopu z 18 metrů a mistrně jej využil 2:2.

U Broum patřili k nejlepším hráči Spousta, Mácha a Šmejkal. U Cembritu se dařilo Vydrovi, Celinovi, Beňovi a Grygarovi.