--

--

Mšeno loupilo ve Vysokém Mýtě

8

První jarní vítězství ukořistili hráči Jiskry Mšeno na hřišti Vysokého Mýta. Jednoznačný vývoj si Jiskra v závěru zkomplikovala, přesto bere tři body po výhře 4:2.

V Mýtě šla Jiskra do vedení už ve třetí minutě. Po dlouhém autovém vhazování se míč snesl ke kopačkám Daníčka, jeho první střelu ještě stačil domácí brankář vyrazit, ale proti dorážce stejného hráče už neměl nárok.

Také v dalším průběhu hry byli nebezpečnější svěřenci trenéra Vodičky. V 25. minutě chybně rozehrál na Hocka domácí brankář Černík, svou minelu ale vzápětí napravil, když vychytal v čisté šanci Čížka. Zakončovat zkoušel hned dvakrát i Daníček, brankáře Černíka ale zblízka neprostřelil a vzápětí promáchl v zakončení nůžkami. V samém závěru první půle zahrávali hráči Jiskry standardní situaci po faulu na Štěpánka, míč pak zhruba ze sedmnácti metrů poslal pěkně přes zeď do sítě matador Čížek a Jiskra šla do kabin s dvoubrankovým vedením.

Brzy po změně stran mohli jablonečtí fotbalisté odskočit na tříbrankový rozdíl, rychlý brejk Daníčka ale zakončil Štěmberk střelou vedle domácí tyčky. Na opačné straně zkoušel brankáře Zoula přelobovat Hrubý, ale ani on neměl přesně seřízená mířidla. V 54. minutě zatáhl šikovně balon Čížek, na středu vápna našel ideálně Rozkovce, který dal třetí branku Mšena. Jiskra měla otěže utkání pevně v rukou, přesto dokázala ještě utkání hodně zdramatizovat. Vysoké Mýto se totiž dvěma góly v poslední čtvrthodině dostalo do hry.

Nejdříve po dlouhém nákopu Nováka dokázal Hrubý snížit na 1:3. Za dalších pět minut si navedl míč před vápno Hock a s pomocí teče Helma skončil míč v Zoulově síti. Osm minut před koncem rozezvonil po prudkém centru Čížka jen břevno Daníček, míč se následně odrazil od brankové konstrukce před brankovou čáru. Domácí cítili šanci na bodový zisk, jenže Jiskra hrozila brejkovými situacemi. Jednu z nich nevyužil střídající Hušek. Vyšel až druhý brejk do otevřené obrany ve třetí minutě nastavení, který proměnil Daníček a pečetil tak jablonecké vítězství na 2:4.