--

Náchod rozhodl ve druhé půli

57. M. Jahoda , 89. D. Vencl
8

Parádní vstup do jarní části sezóny předvedli divizní fotbalisté Náchoda na půdě Vysokého Mýta, kde díky brankám Jahody a Vencla zvítězili 2:0.

První velkou šanci si favorizované Vysoké Mýto připravilo ve 12. minutě, hosty ale podržel skvělý Hladík, který kryl sólo domácích. Náchod vystrčil poprvé výrazněji růžky ve 21. minutě. Jahoda předal míč D. Nejmanovi, jehož střelu z vápna domácí brankář stěží vyrazil na roh. Hned vzápětí kryl další domácí tutovku Hladík, který byl při svém zákroku lehce zraněn, po krátkém ošetření ale dál střežil náchodskou branku. Pět minut před přestávkou ještě zahrozil Náchod, když křížný pas Hlavy doplachtil až k Týfovi, ten se dobře uvolnil, ale následný centr domácí zblokovali.

V úvodu druhé půle opět jako první zazlobili domácí hráči Vysokého Mýta, bezbrankové skóre se ale měnilo až o chvíli později zásluhou hostujícího Jahody. Běžela 59. minuta, když Podolník zahrával standardní situaci, míč prodloužil Malý na Jahodu, jehož volej zastavila až síť za domácím brankářem – 0:1. O pět minut později však mohlo být vyrovnáno, jenže proti byl znovu výborný Hladík. Čtvrt hodiny před koncem byl hostující brankář Hladík už podruhé v utkání ošetřování, když se po něm prošel jeden z frustrovaných domácích hráčů. Pečeť na skvělý vstup do jarní části sezóny dali náchodští fotbalisté v 89. minutě, kdy Jahoda vybojoval míč, uvolnil se a posadil balon na hlavu skórujícího Vencla – 0:2.

FK Náchod
Tomáš Strnad: Loterii ve velmi větrném počasí jsme vyhráli, protože jsme předvedli kolektivnější výkon než domácí tým. S výkonem je mírná spokojenost, je to dobrý začátek, ale k záchraně nás čeká ještě velmi dlouhá cesta.