25.kolo, Vysočina | Třebíč | III. třída sk. A, 2018-2019

--

Koněšín ztratil v Radoticích, ale může slavit postup do Okresního přeboru

33. M. Liška , 60. J. Čech , 68. J. Čech , 74. J. Čech - 53. O. Šibůrek
11

Další nečekanou ztrátu zaznamenali v boji o postup fotbalisté Koněšína a opustili první příčku Myslibořicím o skóre. Přesto je i tato porážka posunula společně s Myslibořicemi do Okresního přeboru

Domácí o gól lepší

Radotice přivítaly na svém hřišti vedoucí Koněšín, který v minulém kole zvítězil na svém hřišti nad Kouty B 4:2, a nadále vede tabulku nad druhými Myslibořicemi s náskokem tří bodů . Na podzim zvítězil doma Koněšín jasně 4:0. Za příjemného a velmi slušného jarního počasí se hrál ze začátku velmi opatrný fotbal. Oba celky si totiž hlídal útočné hrozby svých protějšků. Když už se ale oba týmy k některé střele odvážil, tak jak domácí gólman Filip Šťastný tak i hostující brankář Matěj Hůlka žádný střelecký pokus jednoho či onoho celku za svá záda nepustil. Komplikace pro hosty přišla ve 24. minutě, kdy byl vyloučen David Pokorný. Jediná trefa pak padla v 33. minutě, kdy se prosadil Martin Liška - 1:0. Diváci se tak za celý první poločas dočkali jediné branky, a tak odcházel oba týmy za stavu 1:0 do kabin. Samozřejmě, že byli spokojenější ti domácí. Zápas byl tak přesto zcela otevřený a vše tak měla rozhodnout až druhý poločas.

Domácí Jan Čech hattrickem sestřelil lídra tabulky

Začátek druhé půle vyšel ale lépe hostům, za které dokázal vyrovnat v 53. minutě Ondřej Šibůrek - 1:1. Jenže hosté se z vyrovnání radovali jen krátce, když začal úřadovat domácí kapitán Jan Čech. Poprvé se prosadil v 60. minutě a vrátil domácím vedení - 2:1. V 68. minutě se trefil opět Jan Čech a hosté již začali tušit, že odjedou s prázdnou - 3:1. V 74. minutě navíc Jan Čech završil hattrick a bylo hotovo - 4:1.

TJ Koněšín
Dvořák Štěpán, hráč: Za dusného bouřkového počasí se odehrál těžký a úmorný zápas v Radoticích. Domácí nás vysokou aktivitou trošku zaskočili a na nerovném terénu nás přehrávali. Rozhodujícím okamžikem bylo zbytečné vyloučení našeho hráče a po celý zápas v deseti lidech se hrálo únavně. Když jsme se nadechli gólem na 1:1 dostali jsme hned zbytečný góly a domácí zaslouženě vyhráli.