22.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2018-2019

Třebelovice doma vyzrály nad Horním Újezdem

12

Fotbalisté Třebelovic zvítězili nad Horním Újezdem a upevnili si postavení v horní části tabulky

Domácí měli skvělý úvod

Do Třebelovic přijel předposlední Horní Újezd, který v posledních zápasech podával zlepšené výkony a záchrana se jim opět přiblížila. Třebelovicím se doma poměrně daří, když již zvítězil ve třech zápasech. Třebelovice si přivezly z Horního Újezdu výhru 2:1. Ve 22. kole Okresního přeboru přivítaly domácí Třebelovice předposlední Horní Újezd. Domácím se podařilo hned v první minutě po pěkné akci jít do vedení, když balon doklepl za záda hostující brankáře Kuba Buček – 1:0. Domácí nadále byli lepším týmem na balonu a diktovali tempo hry. V 10. minutě se prosadil domácí Marek Máca, když prostřelil hostujícího Hradeckého z 20 metrů – 2:0. Třebelovice od té chvíli svým až moc profesorským výkonem dostaly hostující Újezd do hry, kdy ve 27. Minutě přehodil Řezáč domácího brankáře z dobrých 25 metrů.  Do konce poločasu se spíš hrál více bojovný fotbal mezi vápny a žádný z týmů si nevytvořil gólovou příležitost.

Do druhého poločasu lépe vstoupili hráči Horního Újezdu a sahali po vyrovnání, ale svoje šance nedokázali dotáhnout ke gólové radosti. Domácím se příliš nedařila kombinační hra, ale uklidnění domácím hráčům tam opět Kuba Buček, když z velkého vápna technickou střelou k tyči uklidil míč do sítě – 3:1. Hosté vsadili vše na jednu kartu a domácí hráči chodili do rychlých brejků. Po jednom z nich skončila střela Šmída na tyči, ale pohotový Jarda Čurda doklepl balón do prázdné brány 4:1. V posledních dvaceti minutách už hosté dokázali po rohovém kopu pouze korigovat na konečných 4:2 zásluhou Ošmery – 4:2.

Hosté si výhru pohlídali

TJ Třebelovice
Máca Marek, hráč a trenér: Po středečním, fyzicky velmi náročném utkání a postupu do finále jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání. Nechali jsme se unést rychlým vedením 2:0 a mysleli, že utkání dohrajeme v naprostém klidu. Hosté se ovšem nevzdali a na začátku druhého poločasu jsme přečkali velkou šanci na vyrovnání. Poté jsme už drželi balón na svých kopačkách a zápas dovedli do vítězného konce.

M. Nesiba [-] - O. Navara [-] , J. Buček [-] , J. Čurda [-] , D. Janíček [-] (76. T. Brychta [-] ) , M. Máca [-] , M. Šmíd [-] , S. Michal [-] (46. D. Vala [-] ) , J. Jurka [-] , M. Kabelka [-] , R. Jurka [-]