21.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

11

Fotbalisté Rudíkova dokázali na svém hřišti porazit Lipník a minimálně do neděle se posunuli na druhé místo tabulky

Domácí o dva góly lepší

Hosté se hned z rozehrávky dostali do vyložené šance, domácí po získání míče zaútočili a Skryja M. poslal centr do vápna, kde stoper hostů míč odvrátil pouze k Trnkovi J., který míč zatáhl a poslal centr před bránu, na míč nedosáhl Pažourek. Co se nepovedlo ve 2. minutě utkání, tak vyšlo ve 4. minutě, Trnka J. poslal přihrávku za obranu soupeře, Pažourek se utekl stoperovi hostů, který upadl a šel sám na brankáře a vstřelil branku. Hned o další 2 minuty to byl opět útok domácích, Trnka J. poslal přihrávku na bratra Trnku P., který vystřelil a bránící hráč srazil na rohový kop. Exekutorem rohového kopu byl Trnka P., míč poslal do vápna a obránce ve zmatku poslal míč opět na rohový kop. Opakovaný roh kopal opět Trnka P., ve vápně našel hlavu Skryje M., jeho razantní hlavička trefila brankáře a ten na dvakrát míč chytil do rukou. V 9. minutě to byli hosté, kteří podnikli útok po pravé straně, centr před bránu odhlavičkoval Klíma pouze k soupeři a ten z první vystřelil, našel připraveného brankáře Doležala, který míč vyboxoval opět pouze k soupeři, další rána na bránu domácího týmu a opět byl na správném místě brankář Doležal a míč chytil a uklidnil situaci. V 11. minutě opět útok domácích a to ve dvojici Skryja M. a Pažourek, Skryja M. poslal Pažourkovi a ten mu vracel před bránu, ale stoper byl u míče dřív a míč odkopl. V 15. minutě došlo ve vápně domácího týmu ke kontaktu Malce se soupeřem a následoval PK, který proměnil Brabenec a srovnal na 1:1. Tento výsledek netrval dlouho, v 19. minutě zachytil Štolpa odkop hostů, šel mezi dva bránící hráče a prostrčil míč na Pažourka, který měl před sebou už jen brankáře a opět se nemýlil a vrátil vedení domácímu týmu. Ve 21. minutě měli domácí hráči možnost zahrávat trestný kop, k ěmu byl trenérem poslán Dobrovolný, ten levou nohou zatočil míč před bránu, na něj si nabíhal Malec, ale podběhl jej, míč doputoval k brankáři hostů a po jeho zákroku skončil míč v síti. O minutu později poslal krásný pas domácí Štolpa na Pažourka, který dotáhl míč do vápna hostů, přihrál pod sebe Trnkovi J., který vystřelil, brankář vyrazil k Trnkovi P., následovala další střela, opět zákrok brankáře a další střela Trnku P. a šlo to nad. Ve 36. minutě udržel Pažourek míč u autové čáry, poslal centr do vápna, Štolpa naskakoval na míč, ale pustil jej za sebe na Trnku J., který v šanci netrefil bránu. Ve 38 minutě utekl po pravé straně Skryja M., poslal přihrávku před bránu, míč skončil u Trnky P., který šel so kliky a míč mu utekl na odkop. Ve 42. minutě nabídli hosté velkou šanci domácímu týmu, po malé domů domácí zahrávali na hranici velkého trestný kop, na krátko míč posunul Trnka P. na Pažourka, ale ten netrefil bránu. Ve 43. minutě zahrál domácí Trnka P. rohový kop na vzdálenější hranici velkého vápna, tam byl Pažourek, k němu nepochopitelně vyběhl hostující brankář a odkryl tak branku, Pažourek poslal míč před bránu, ale nikdo z domácích se k němu nedostal a hostující obránce odkopl míč daleko od branky a tak se šlo do kabin za stavu 3:1.

Domácí si výhru pohlídali

I úvod do druhého poločasu vyšel brankově domácímu týmu, v 53. minutě zahrál Trnka P. rohový kop na hlavu Štolpovi a ten nedal brankáři hostů šanci. Pak domácí polevili a hosté toho využili, v 56. minutě si to „nastrkali“ po pravé straně, následoval centr do vápna a tam nehlídaný Šťáva hlavou vstřelil branku. V 59. minutě hosté při útočení zapomněli na zadní vrátka a domácí šli tři na jednoho, Trnka J. byl ve vyložené šanci, ale ještě posílal „kolmici“ na Pažourka a tomu míč utekl k brankáři. Hned z protiútoku se prosadil hostující Fňukal, obešel Benáčka a šel sám na Doležala, šanci proměnil a zadělal tak na drama. Hostům to zkomplikoval svoji nedisciplinovaností střelec druhé branky Šťáva Rudolf, který obdržel v 61. minutě ČK za „Použití pohoršujících, urážlivých nebo ponižujících výroků nebo gest, Po odmávání ofsajdu vykřikl na AR1 - Jdi už do prdele. Za tuto urážku jsem mu udělil ČK. Vyloučený hráč spořádaně opustil hřiště.“. Domácí toho využili v 66. minutě, kdy se k míči po dlouhém nákopu z vlastní poloviny dostal Pažourek, ten míč posunul na Skryje M. a ten tentokrát svoji šanci proměnil. Hned po rozehrání na polovině hřiště se do šance po zaváhání domácí obrany dostali hosté a střela skončila na tyči. V 72. minutě zahrával trestný kop Benáček, ve vápně našel hlavu Malce a ten jasné šanci poslal míč hlavou brankáři do rukou. V 73. minutě útok domácích na jeden dotyk, Skryja M. na Pažourka, ten mu míč vrátil, Skryja M. šel sám na brankáře, udělal mu kličku a před sebou měl už jen branku, poslal slabou střelu a tak vracející se obránce stačil vykopnout míč z prázdné branky. V 74. minuty to vyzkoušel z velké dálky Trnka J. a trefil pouze tyč soupeře. V 75. minutě byl v šanci opět Skryja M., vystřelil a brankář vyrazil na rohový kop. V 83. minutě dlouhý nákop domácích na Skryju M., ten utekl stoperovi, povedená klika brankářovi a pak ještě chtěl nahrát před prázdnou bránu Pažourkovi, ale obránce přihrávku vystihl a míč odkopl. Poslední šanci utkání měli hosté, v 85. minutě zahrávali rohový kop, na míč si naběhl Tretera a v jasné šanci minul bránu. Domácí získali tři body v zápase, kde bylo k vidění hodně šancí na obou stranách.

FK Rudíkov
Trnka Lukáš, trenér: Přes katastrofální vstup do utkání jsme se dostali do vedení, a tím určili ráz celého zápasu. Po vstřelení čtvrté branky jsme dovolili soupeři snížit na rozdíl jednoho gólu a tak jsme se museli opět strachovat o výsledek až do konce. Přes řadu neproměněných šancí byla naše hra směrem dopředu dobrá, ale v bránění máme stále co zlepšovat.

FK Rudíkov
L. Doležal [-] - Z. Skryja [-] , J. Dobrovolný [-] , L. Benáček [-] , T. Klíma [-] (60. D. Lehký [-] ) - P. Malec [-] , O. Štolpa [-] , P. Trnka [-] , J. Trnka [-] - M. Skryja [-] (87. J. Koch [-] ) , J. Pažourek [-] (90. V. Skryja [-] )

Hajduk Lipník
M. Skoumal [-] - M. Tretera [-] , T. Brabenec [-] , L. Macháček [-] (77. J. Procházka [-] ) , A. Matoušek [-] - R. Šťáva [-] , A. Rohony [-] , M. Mašeja [-] , M. Vala [-] - J. Fňukal [-] , M. Peštál [-] (46. V. Svoboda [-] )

ČK: 62. R. Šťáva .
Hráči zápasu: J. Pažourek - J. Fňukal .
Počet diváků: 80. Rozhodčí: MACEK Ivo - VRZÁČEK Josef, VALA Vladimír.