16.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2018-2019

Třebelovice v závěru urvaly výhru s Rudíkovem

23. M. Máca , 88. M. Máca - 36. M. Skryja
10

Druhý tým tabulky z Rudíkova vybojoval v Třebelovicích

Oba týmy vstřelily po jedné brance

Domácí začali zápas aktivně a podnikli několik rychlých průniků do obrany hostů. Od sedmé minuty však začali hrát prim hosté, to zahrával hostující Malec trestný kop a poslal jej přímo na bránu, domácí brankář míč podběhl, ale dokázal ještě máchnout pravou rukou a míč vyrazit před sebe, hosté míč opět získali a posunuli opět k Malcovi a ten tvrdou střelou našel již připraveného brankáře domácího týmu. V 11. minutě zahrával trestný kop hostující Mikyska za obranu domácích, tam si naběhl Skryja M. a vystřelil úplně mimo tyče. Hned o minutu později unikl po pravé straně Pažourek a poslal míč na hranici malého vápna, kde ve 100% šanci netrefil hostující Trnka Jan míč. Ve 20. minutě zahrával Trnka P. rohový kop a ve vápně našel Malce, jeho hlavička šla nad bránu. Ve 22. minutě hosté zahrávali další trestný kop, domácí se míče zmocnili a dlouhým nákopem míč poslali na Mácu, míč přeskočil bránící hráče hostů a Máca byl před vyběhnuvším brankářem u míče dřív a míč podél brankáře poslal do sítě. Při bránění se ještě zranil hostující Klíma a na hřiště musel náhradník Koch. Hosté byli vstřelenou brankou zaskočeni, ale do konce utkání bylo ještě dost času a navíc jim začalo hrát do karet i vyloučení domácího Šmída po druhé žluté kartě. Hosté přesilovku ještě don poločasu zužitkovali, v 36. minutě poslal Pažourek míč na naběhnutého Skryju M., který utekl obránci a brankáře z úhlu prostřelil. Hosté se mohli radovat ještě jednou v prvním poločase, Trnka P. poslal padáček do vápna a Skryja M. hlavičkou poslal míč těsně vedle tyče.

Domácí urvali výhru i v oslabení

Do druhého poločasu vlítli aktivněji hosté, v 52. minutě si na centr za bránící hráče naběhl Skryja M. a před sebou měl už jen brankáře, kterého přehazoval a míč skončil na břevně a od břevna padl přesně před ležícího brankáře, který jej chytil. V 59. minutě Koch centr na Skryju M., který vystřelil, ale střelu srazil stoper na rohový kop. Pak však hosté nepochopitelně „vyklidili“ hřiště a u každého míče byli první oslabení domácí. V 63. minutě domácí zahráli trestný kop do vápna hostů, zde se prosadil Máca a míč si zpracoval hrudí, posunul Bučkovi a ten vystřelil k tyči, domácí fanoušci už křičeli gól, ale výtečně zareagoval hostující brankář Doležal a míč chytil. V 69. minutě domácí zahráli rohový kop před brankáře Doležala, ve vápně hostů byl pěkný závar a míč skončil na břevně. V 75. minutě to byl opět domácí štírek Máca, který obešel u brankové čáry ve vápně Mikysku a poslal centr před bránu, střelu však hostující hráč srazil na rohový kop. V 80. minutě vystrčili růžky hosté, konkrétně to byla bratrská spolupráce, Trnka Jan poslal centr mezi obránce na Trnku P. a ten už měl před sebou jen vyběhnutého brankáře, poslal míč podél brankáře a ten skončil mimo bránu. V 88. minutě se hostům naskytla jedinečná šance, domácí jim „nabídli“ trestný kop z hranice velkého vápna. Míč si připravil Pažourek a obstřelil bránící hráče, míč se otřel o tyč z vnější strany. Domácí zahráli dlouhý odkop na levou stranu, kde byl „všudybylek“ Máca, utekl bránícím hráčům hostujícího týmu, doběhl do vápna a vystřelil k první tyči a míč skončil v síti. Hosté pak už měli jediný zajímavý a i rozporuplný moment, už v nastaveném čase utekl obraně domácího týmu Skryja M. a šel sám na brankáře, kterého se pokusil obejít, ale ten jej skluzem nekompromisně poslal k zemi, rozhodčí to neviděl jako faul a to bylo poslední zajímavé na tomto utkání

FK Rudíkov
Trnka Jaromír, trenér: Domácí proměnili dva rychlé brejky a vyhráli 2:1 a to i přesto, že hráli v deseti od 32. minuty.