16.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

10

Chlístov nestačil ani ve svém druhém jarním zápase na svého soupeře a podlehl doma Rokytnici 0:4

Hosté o dva góly lepší

První jarní utkání na domácím hřišti domácí nepředvedli nic světoborného. Hosté diktovali tempo hned od úvodní minuty. Zápas začali aktivněji a hned od začátku na všech hračích byla vidět chuť po vítězství. Po celý první poločas byli aktivnější a jak se říká bylo jich plné hřiště. Nestíhali jsme jim fyzicky, byli aktivnější v pohybu bez míče i s míčem, přesnější v kombinaci, důraznější v soubojích a produkovali přesné finální přihrávky. Bylo jen otázkou času, kdy tuto aktivitu zúročí i brankově. Poprvé se jim to podařilo ve 20. minutě, kdy hosty poslal do vedení Vahila, který ideálně převzal přihrávku, přešel přes domácí obránce a s přehledem kolem golmana zavěsil. A když o patnáct minut později zvýšil na 2:0 Štefánek, tak bylo všem jasné, pokud pořádně domácí nepřidají na obrátkách, tak nemají šanci v tomto utkání bodovat. Domácí si v prvním poločase vypracovali pouze dvě náznakové šance.

Hosté ještě skóre navýšili

Druhý poločas domácí tedy začali s dvoubrankovým mankem. Chtěli sice s utkáním ještě něco udělat, ale soupeř byl jasně na koni  a i druhý poločas diktovali tempo hry a byl lepším mužstvem na hřišti. Domácí dokázali sice několikrát ohrozit soupeřovu branku, ale proti soupeři to bylo opět o hodně méně. V probíhající 49. minutě vsítil třetí branku hostů Bartejs a bylo jasné, že je rozhodnuto. Soupeř si od té doby vypracoval ještě velké množství brankových příležitostí a jen díky Krulovi v domácí brance odolávali až do 71. minuty, kdy svojí druhou brankou v utkání již na 4:0 zvýšil opět Vahila. Čtyři minuty před koncem zahrával hosté volný přímý kop, při kterém zahrál Hrbáček ve zdi rukou a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop. Tento úplně s přehledem proměnil Jičinský a debakl byl na světě. Na konečných 5:1 pouze v samotném závěru upravil Špaček.

SK Slavia Chlístov
Špaček Milan, trenér: Druhý ruhý poločas jsme tedy začali s dvoubrankovým mankem. Chtěli jsme sice s utkáním ještě něco udělat, ale soupeř byl jasně na koni a i druhý poločas diktovali tempo hry a byl lepším mužstvem na hřišti. Dokázali jsme sice několikrát ohrozit soupeřovu branku, ale proti soupeři to bylo opět o hodně méně. V probíhající devětačtyřicáté minutě vsítil třetí branku hostů Bartejs a bylo jasné, že je rozhodnuto. Soupeř si od té doby vypracoval ještě velké množství brankových příležitostí a jen díky Krulovi v naší brance jsme odolávali až do jednasedmdesáté minuty, kdy svojí druhou brankou v utkání již na 4:0 zvýšil opět Vahila. Čtyři minuty před koncem zahrával soupeř volný přímý kop, při kterém zahrál Hrbáček ve zdi rukou a rozhodčí neváhal odpískat pokutový kop. Tento úplně s přehledem proměnil Jičinský a debakl byl na světě. Na konečných 5:1 pouze v samotném závěru upravil Špaček.

1. SK Rokytnice nad Rokytnou
Herbrych Petr, hráč: Prvních deset minut se hrálo spíše na polovině hřiště, ale poté jsme se do soupeře pustili, vytvořili si nějaké šance a zvládli vstřelit do půlky dvě branky. Ve druhém poločase jsme pokračovali v naší hře a přidali další tři góly. Výsledek 1:5 je spravedlivý, byli jsme lepším mužstvem v tomto utkání. - Martin Štork

J. Krul [-] - M. Kuchařík [-] , J. Pokorný [-] , J. Uhlíř [-] , D. Brestovský [-] (46. L. Hrbáček [-] ) - Z. Nováček [-] , K. Kocmánek [-] (70. M. Rygl [-] ) , P. Špaček [-] , T. Kuchařík [-] - R. Hruška [-] , M. Svoboda [-] (58. L. Smolík [-] ) -

L. Hobza [-] - R. Ferkl [-] , J. Herbrych [-] , J. Bartejs [-] (73. J. Kovář [-] ) , T. Zsihovics [-] , A. Štefánek [-] , L. Hakl [-] , D. Kašiár [-] (59. D. Píša [-] ) , M. Vahila [-] (81. J. Železník [-] ) , M. Štork [-] (67. M. Bartejs [-] ) , D. Jičínský [-]

ŽK: 7. T. Kuchařík , 85. M. Kuchařík , 90. M. Rygl - 37. R. Ferkl , 70. J. Herbrych , 89. T. Zsihovics .
Hráči zápasu: M. Vahila .
Počet diváků: 380. Rozhodčí: NOVOTNÝ František - HOLÍK David, VRZÁČEK Josef.