16.kolo, Vysočina | Třebíč | Okresní přebor , 2018-2019

--

Blatnice zvítězila v Horním Újezdu

5. J. Trnka , 60. M. Hutař , 70. J. Trnka
10

Fotbalisté Blatnice si přivezli ze hřiště předposledního Horního Újezdu výhru 3:0

Hosté se ujali na začátku první půle vedení

Druhé kolo jarní části a první domácí zápas pro domácí. Domácí tým se chtěl proti neoblíbenému soupeři postavit čelem. Vzájemná bilance obou týmů však jasně hovořila ve prospěch hostů. V řadách domácích došlo v sestavě oproti minulému ke změnám. Domácí začali nebojácně a hra byla vyrovnaná. Nicméně domácí v páté minutě vyrobili chybu, kterou hosté zásluhou J. Trnky dokázali proměnit ve vedoucí branku. Vedení hostů bylo velice rychlé, ale domácí se nepoložili. Dokázali soupeře přehrávat, ale pouze v poli. K vážné šanci a zakončení typu gólové situace se nedostali. Hosté do první půle nevyužili ještě jedné velké brejkové šanci, kdy minuli v zakončení levou tyč domácí branky.

Hosté ještě skóre navýšili

Druhá půle, naskytla stejnou tvář, domácí opticky dokázali soupeře hostí přehrávat jednoduchou hrou, ale hosté dokázali trestat, ze standartní situace v 60. minutě po rohovém kopu zvyšoval na 2:0 hlavou, M. Hutař. Domácí nesložili zbraně, jak bylo zmíněno, ale vyložená šance nepřišla. Byly to herní situace před a kolem vápna hostí, ale bez povedené střely. Nicméně tlak domácích byl patrný a v situaci, kdy byl faulován M. Čermák v šestnáctce hostí hlavní rozhodčí tento zákrok, neposoudil jako nedovolený, byl pro domácí zlomový. V 70. minutě hosté po krásné přihrávce za obranu domácích zvyšovali opět J. Trnkou na 3:0. Hosté se pak na druhé straně domáhali pokutového kopu na M. Sovu, ale hlavní arbitr asi kompenzoval předešlou událost a penaltu nenařídil. Domácí tým tak podlehl soupeři, který si dokázal vytvořit šanci a proměnit i standartní situaci.