26.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Dukovany s Radešínkou pouze remízovali a skončí druzí

19. Z. Prokeš , 78. J. Kunc - 38. I. Plhal , 60. M. Drdla
11

Hosté přijeli pod věže jaderné elektrárny pozdě, ale ani to jim nezabránilo v předvedení jejich nejlepšího výkonu na jaře.

Hosté vyrovnali poprvé

Domácí měli v úvodu územní převahu, ale rezultovala z ní pouze přízemní střela Černého, kterou Petr vyrazil. Poté se hra srovnala a drápky začaly vystrkovat i hosté. V 19. minutě však domácí zahrávali rohový kop a nekrytý Prokeš prudkou hlavičkou rozvlnil síť – 1:0. I nadále se hrál vyrovnaný fotbal, ve kterém hostům chyběla přesnější finální fáze. Až ve 38. minutě Janů parádním centrem našel Plhala a ten srovnal – 1:1. Za tohoto stavu se šlo do kabin.

...podruhé už vyrovnali domácí

Úvod druhé půle patřil domácím, ale své šance řešili velmi špatně. Po hodině hry protáhl pěknou střelou Křišťála Chrást a kopal se rohový kop. Josífkův centr přistál u nohou Drdly, který poklidil míč do sítě – 1:2. Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale několikrát narazili na Petra. Až v 78. minutě po dalším diskutabilním faulu rychle rozehráli, Sedláček vystřelil a Petr míč vyrazil k nohám domácích hráčů, kteří míč díky Kuncovi dopravili do sítě – 2:2. Domácí se snažili o vítěznou branku, která by jim uchovala naději na prvenství v soutěži. Hnáni 211 diváky a dvěma muži s praporkem však kýžené branky nedosáhli. Naopak v závěru Šacl s Mužátkem nachystali palebnou pozici Jinkovi, ale ten z hranice vápna trefil střed brány.

FK TJ Radešínská Svratka
Pavel Kříž, trenér: Podali jsme nejlepší jarní výkon. Dařila se nám kombinace a bojovali jsme, což nám na jaře mnohdy chybělo. Bod je zasloužený, i když ani tři nebyly zase tak daleko.

SFK Dukovany 2001
M. Křišťál [-] - J. Kunc [-] , M. Jašek [-] , J. Fojtášek [-] , D. Viklický [-] , J. Černý [-] , O. Jacko [-] , P. Jeřábek [-] (55. F. Čihal [-] ) , P. Sedláček [-] , Z. Prokeš [-] , Z. Hrubeš [-] (67. L. Traxler [-] )

M. Petr [-] - Z. Josífek [-] , V. Skryja [-] (76. M. Mužátko [-] ) , L. Gabriel [-] (87. A. Jinek [-] ) , I. Plhal [-] (90. P. Veselý [-] ) , Z. Starý [-] , M. Šacl [-] , R. Smejkal [-] , J. Chrást [-] , M. Drdla [-] , J. Janů [-]

ŽK: 55. M. Drdla , 86. R. Smejkal , 86. J. Chrást , 88. Z. Josífek , 90. M. Mužátko , 90. A. Jinek .
Hráči zápasu: J. Kunc - M. Drdla .
Místo: Dukovany. Počet diváků: 211. Rozhodčí: Kůrka Jaroslav - FABEŠ Roman, NECHVÁTAL Tomáš.