24.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

Divoký zápas v Nových Syrovicích ovládl hostující Budišov

62. T. Lang (p.) , 86. M. Sosnar - 21. K. Nováček , 29. M. Votoupal , 45. L. Barák , 68. K. Nováček
13

Hlavně díky vydařenému prvnímu poločasu získali hosté všechny tři body.

Hosté gólově dominovali

Ze začátku hosté z Budišova začali aktivně a snažili se hrát po zemi a kombinovat. Soupeř je ohrožoval především nákopama na útočníky, ale nic závažného z toho alespoň v prvním poločase nebylo. Pak hosté v 21. minutě dali gól zásluhou Karla Nováčka, ale ten nakopl spíše domácí, kteří začali hosty tlačit a přehrávat je. Hosté se snažili využít místa mezi domácími obránci, ale ve finální fázi zkazili při přechodu do útoku přihrávku. Stejně tak ztráceli jednoduché míče uprostřed hřiště, přesto dali do poločasu ještě dva góly. Po necelé hodině hry se trefil Michal Votoupal a těsně před odchodem do kabin se prosadil Leoš Barák.

Oba týmy dohrávaly v deseti hráčích

Do druhého poločasu vstoupili lépe hosté a navíc jim byla nabídnuta výhoda přesily na hřišti, domácí kapitán Toman totiž zmařil slibně se rozvíjející akci a viděl červenou kartu. V tu dobu začali hosté dominovat, domácí hrozili nákopy a jeden jim skoro vyšel, proti hostům byla nařízena penalta kterou proměnil Tomáš Lang. Červenou viděl i hostující Pavlatovský a poměr sil na hřišti se vyrovnal. I přesto ještě přidali branku, když se trefil podruhé v utkání Karel Nováček. Pak se hra hostí sesypala a iniciativu přebrali domácí, ale na víc než na snížení na 2:4 to nestačilo.

FC Budišov - Nárameč
Matěj Molnár, hráč: Do zápasu jsme vstoupili aktivně, ale postupně jsme začali kazit. Stejně tak v druhém poločase, ale na konci už se nikomu nechtělo.