20.kolo, Vysočina | 1.A třída sk. B, 2018-2019

--

Jemnicko zatočilo s Moravcem

26. Š. Tobolka (p.) , 30. Š. Tobolka , 68. J. Novák , 75. R. Menčík (p.)
19

Po dvou kolech bez branky se fotbalisté z Jemnice konečně radují z výhry, když nsázeli čtyři góly Moravci.

Dobrý výkon domácích v první půli

Domácí vstoupili do utkání aktivně a hned od úvodu zatlačili hosty na svoji polovinu hřiště. V minulých zápasech jinak střelecky pasivní domácí vyslali již po čtvrt hodině pět střel na bránu. Ovšem byly to střely ze střední vzdáleností se slabší razancí, a tak Brož v bráně měl snadnou práci. Hosté pouze sporadicky zkoušeli Kopečka po volných přímých kopech. Ve 26. minutě po rohovém kopu zahráli hosté rukou ve vlastním velkém vápně a penaltou poslal Štěpán Tobolka Jemnicko do zaslouženého vedení. Ve 30. minutě po akci Kincla s Menčíkem zvýšil opět Tobolka na 2:0. Následný herní nápor domácí ve zbytku první půli již v další branky nevyužili.

Tlak domácích polevil, přesto přidali dvě branky

Ve druhé půli bylo ze strany Jemnicka dobrých ještě prvních deset minut. Po pěkných křídelních akcí se dostali do vápna Axman a následně Niederhofer, ale ani jeden nedokázali přihrát zcela volným hráčům. Poté domácí polevili a rázem Moravec ožil. Největší jejich šance skončila na tyči po střele Juračky. Pohodu domácím vrátil faul Kudiovského na Menčíka ve vápně. Z penalty opět zvýšil Novák. Po chybě hostí ve vápně Axman přihrál volnému Menčíkovi a ten dal v 75. minutě konečnou podobu výsledku. V závěrečných minutách se hrála nahoru dolů, ale branky se diváci již nedočkali.

1. FC JEMNICKO
Zbyněk Kincl, trenér: Mám radost z výsledku a z toho, že jsme po dvou zápasech bez vstřelené branky opět skórovali. První půle byla od nás výborná, v té druhé jsme měli hluchá místa. Hosté byli nekompletní a tak nebyli tak nebezpeční jak jsme čekali.

V. Kopeček [-] - L. Niederhofer [-] , J. Kincl [-] , D. Svěrák [-] , J. Novák [-] - Z. Koutný [-] , R. Menčík [-] , S. Křivánek [-] (71. T. Krejča [-] ) , M. Axman [-] , D. Vacuška [-] , Š. Tobolka [-] (60. D. Mašát [-] ) -

ŽK: 58. D. Svěrák - 70. M. Ondráček , 75. F. Kudiovský .
Hráči zápasu: Š. Tobolka .
Místo: Jemnice. Počet diváků: 205. Rozhodčí: Doskočil Pavel - KŮRKA Jaroslav, NECHVÁTAL Tomáš.