25.kolo, Vysočina | Krajský přebor , 2018-2019

--

--

Okříšky podlehly Žirovnici

10

Fotbalisté Slavoje se dočkali první jarní venkovní výhry. V minulém kole si na hřišti rezervy Velmezu připsali první venkovní jarní bod, teď v Okříškách rovnou tři. Domácí tak nenapravili porážku z minulého kola v Třebíči. Oba týmy se tak zařadily za sebou v tabulce na 9., respektivě 10. místo.

Domácí chtěli odčinit porážku v okresním derby v Třebíči a již ve 2. minutě se ocitl před hostujícím brankářem domácí Bastl, ovšem jeho pokus famózně vytěsnil brankář Švec na roh. Z něj se ke střele dostal opět Bastl, jenže jeho pokus skončil vysoko nad. Domácí se snažili kombinační hrou dostat před branku hostí, ale jejich pokusy končily na dobře organizované obraně Slavoje. Od poloviny prvního poločasu se začali do šancí dostávat i hosté. Ve 26. minutě po chybě domácího Němce se řítili do pokutového území a nekocentrované obrany domácích, ale byla z toho ke smůle hostů jen tyčka. Žirovnici to ale dlouho mrzet nemuselo, když udeřila v nastavení prvního poločasu. Hosté rozehráli rohový kop a na bližší tyči tečoval pod břevno HŘEBECKÝ Tomáš – 0:1.

Ve druhém poločase se domácí snažili o vyrovnání, ale největší šanci agilního Bastla vyrazil jistý Švec na roh. Hostující Slavoj nakopávanými balony zaměstnávali domácí obranu a zabezpečenou obranou nepouštěli domácí hráče do velkých šancí. Zaslouženě si tak do Žirovnice odvezli všechny body.