Borek remizoval s Černým Dubem a postupuje do Okresního přeboru

14

Borek odjížděl do Č. Dubu s tím, že k jistotě postupu potřebuje uhrát stejný počet bodů jako Nové Hrady. Ke konci sezony se borečtí potýkají s početnou marodkou. Téměř celé jaro chybí Sláva Baščevan, minulé kolo k němu přibyl Kuba Frank a dlouhodobě má svalové problémy Radek Horejš, který musel v Č. Dubu střídat už v 5. minutě. Hosté byli upozorňováni, že je bude pískat sudí Špelina, ale to co předvedl na hřišti to sem ještě nikdy neviděl a doufám, že už nikdy neuvidím.

První poločas skončil nerozhodně, domácí nedali dva pokutové kopy

Zápas sotva začal, když sudí pískal první spornou penaltu pro domácí. Domácí hráč však nejspíš zavřel oči a míč napálil jen do břevna. Vzápětí na druhé straně byl dohrán Lukáš Kolouch po odehrání míče. Píšťalka však zůstala němá. V 7. minutě se už ale skóre měnilo. Martin Leština zastavil brejk domácích sám, vyvezl balon a přesným centrem našel hlavu Ondřeje Doska, který otevřel skóre 0:1. V 9. minutě se však pískala druhá penalta pro domácí. Tentokráte však oprávněná za stažení protihráče rukou. Ani druhou penaltu však domácí nedali. Golman Žemlička jí vykopl, ale domácí útočník David Schneider se štěstím dostal míč do branky - 1:1. Žádný atraktivní fotbal se nehrál. Domácí dohrávali hráče Borku v každém souboji, ale rozhodčí místo pískání faulů jen rozdával karty hostům a komentoval to slovy “ty za chvilku půjdeš a tak podobně...

Druhý poločas branku nepřinesl

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Rozhodčí opět přehlížel až příliš tvrdou hru domácích. Když byl v 58. minutě slušně upozorněn z lavičky Radkem Horejšem na další ostrý faul udělil mu za to žlutou kartu s tím, že od teď už bude pískat všechno (nic jiného se po něm od začátku nechtělo). Pak pro změnu zase začal poškozovat domácí, když pískal věci, co ani fauly nebyli. Po fotbalové stránce stojí za zmínku dvě břevna hostů a jedno domácích a také hlavička Martina Leštiny, kterou však domácí golman reflexně vyrazil. Když v 88. minutě rozhodčí otočil jasný roh Borku dokončil tak své vystoupení, kterým zkazil hru 22 hráčům na hřišti. Zápas skončil 1:1 a čekalo se na výsledek z Nových Hradů. Ty nakonec také jen remizovali 1:1 s béčkem Mladého a tak borečtí mohou slavit postup už dvě kola před koncem soutěže. Na závěr bych chtěl poděkovat fanoušků co s námi poctivě jezdí na venkovní zápasy a pozvat všechny na domácí zápas s Chrášťany, který snad dotáhneme do vítězného konce a následně oslavíme postup do OP. Přijďte v co největším počtu.

Autor: Radek Horejš

TJ Slovan Černý Dub
P. Holý [-] - V. Welser ml. [-] , T. Bakalář [-] , M. Liebl [-] , P. Hošna [-] , D. Schneider [-] , M. Švercl [-] , J. Zedek [-] , F. Kapoun [-] , P. Kuba [-] , R. Hojda [-]

FK Borek
J. Žemlička [-] - L. Kolouch [-] , M. Votruba [-] , J. Endlicher [-] , M. Leština [-] , P. Schandl [-] - D. Eliáš [-] , O. Hanžl [-] , P. Vajgel [-] - R. Horejš [-] - O. Vaník [-]

ŽK: 31. P. Vajgel , 36. M. Votruba , 58. R. Horejš .
Hráči zápasu: P. Holý - J. Žemlička .
Počet diváků: 35. Rozhodčí: ŠPELINA Miloslav - CHMELA Tomáš (N), KOLOUCH Radek (N).