26.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Ani výhra nad Srubcem nezachránila Horní Stropnici v OP

14

Horní Stropnici vůbec nevyšla jarní část sezóny a v domácím prostředí nevyhrála ani jeden z domácích zápasů, což měla možnost zlomit v posledním duelu sezóny proti soupeři ze Srubce. Jeho fotbalisté naopak přijeli bojovat a udržení 2. místa v tabulce, což měli jen ve svých rukách díky jednobodovému náskoku nad soupeři v jeho zádech. Ze statistického pohledu to neměl být teoreticky až takový problém i vzhledem k podzimnímu vzájemnému zápasu, který Srubec vyhrál s přehledem 8:2.

Domácí dvakrát vedli, hosté ale vždy dokázali srovnat

V 5. minutě se o první střelecký pokus postaral hostující M. Štěpánek, ale jeho pokus mířil pouze doprostřed brány a domácí brankář si s ním snadno poradil. Chvilku na to v 7. minutě ztratil míč kousek za vápnem domácí V . Bušta a J. Hekrdla se dostal do šance těsně před brankářem, ale ten si jen připsal další zákrok. Probíhala 10. minuta a připomněli se také domácí hráči v ofenzivní činnosti. M. Fajfrlík rozehrál přízemní roh, který tečoval na bránu R. Valíček, ale i hostující brankář byl dobře postavený. Ve 14. minutě vyslal pěknou průnikovou přihrávku mezi hostující obránce J. Maršálek a sám unikající Jindřich Haňur vzduchem kolem vyběhnuvšího brankáře otevřel skóre zápasu - 1:0. Radost z vedoucí branky domácím dlouho nevydržela, protože na ofenzivní výlet se v 16. minutě vydal bývalý hráč Horní Stropnice nyní ve službách Srubce stoper J. Jindra, odcentroval před bránu, kde míč propadl až na zadní tyč, který už snadno do odkryté brány poslal Jan Hekrdla - 1:1. Za malý okamžik se po dlouhém nákopu dotal zády k hostující brance k hlavičce J. Haňur, ale tečoval míč kousek vedle srubecké branky. V 26. minutě se do míče šajtlí opřel za vápnem domácí J. Kunágl, ale i jeho zakončení skončilo o kousek mimo tři tyče. Další vzruch nastal v 37. minutě, když domácí hráč J. Kunágl prošel přes několik protihráčů až do vápna, přihrál J. Haňurovi, který v souboji s brankářem udržel míč, posunul jej zpět na Jaroslava Kunágla, pro nějž už nebyl problém zakončit do prázdné branky - 2:1. V závěru poločasu se do šance dostali také hosté. V 45. minutě dokázala domácí obrana nejdříve zblokovat střelu, ale odražený míč se dostal zpět na kopačku soupeře a Daniel Budějcký střelou z voleje přesně k tyči srovnal před odchodem do kabin na 2:2.

Domácí rozhodli dvěma slepenými góly

Druhou půli otevřela šance domácích, když v podstatě sám na brankáře unikal D. Chovanec, ale tísněn hostujícím obráncem zakončil jen do brankáře D. Koprny. V 58. minutě přihrál J. Kunágl na M. Fajfrlíka, ten se s míčem otočil, vystřelil, ale opět jen do brankáře hostů. Jenže ten míč vyrazil, k němu se dostal opět J. Kunágl, přenesl hru na pravou stranu na D. Chovance, jenž vrátil míč zpět do ohně před branku a Michal Fajfrlík si mohl vybrat, kam hlavičkou umístí míč - 3:2. Za pár minut v probíhající 61. minutě byl ve vápně hostů faulován domácí hráč a rozhodčí odpískal pokutový kop. Míč si postavil Miroslav Tošner, počkal si na pohyb brankáře a po zemi ke druhé tyči navýšil vedení domácího mužstva - 4:2. V 70. minutě se z úhlu řítil na branku hostů R. Valíček, místo zakončení ale zvolil přihrávku před branku, kterou brankář D. Koprna už dokázal srazit nohou na rohový kop. 72. minuta nabídla kombinaci mezi J. Kunáglem a J. Haňurem, jehož zakončení dokázal brankář opět vyrazit na roh. V 80. minutě se z rohu vápna k zakončení dostal hostující M. Štěpánek, ale jeho střelu dokázal ještě konečky prstů domácí brankář P. Brousek vyrazit na rohový kop. Z následné standartní situace se k hlavičce dostal J. Hekrdla, ale branku tentokrát netrefil. V 86. minutě se po autovém vhazování dostal k hlavičce J. Haňur, ale trefil pouze břevno, od kterého se míč odrazil před brankovou čáru a hostující obránci už poté míč stihli dostat do bezpečí.

TJ Hraničář Horní Stropnice
Lukáš Filek ( domácí fans ): Po podzimu jsme měli 12 bodů a proti loňské sezóně to vypadalo s udržením OP nadějně, i když se dal očekávat boj do posledních kol. Bohužel na jaře se nám nedařilo vítězit a místo toho se nakupila spousta remízových zápasů, ale doma se hold musí vyhrávat. Což se nám nepovedlo a bohužel sestupujeme.Uvidíme, jak to bude dál a co se bude dít s fotbalem ve Stropnici. Doufám, že nějakým způsobem to pokračovat bude, ale teď asi nikdo ještě pořádně neví, co a jak...

P. Brousek [-] - J. Maršálek [-] , V. Sarafyniuk [-] , D. Chovanec [-] , J. Kunágl [-] , M. Tošner [-] , R. Valíček [-] , J. Holej [-] , J. Haňur [-] , M. Fajfrlík [-] , V. Bušta [-]