20.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

--

17

K dalšímu domácímu utkání nastoupila rezerva SK Rudolfov proti sousedovi v tabulce TJ Slavoj Srubec, dalšímu zkušenému mužstvu, které mělo před tímto zápasem o jeden bod více a bylo v tabulce před svým soupeřem. Po excelentním výkonu a vysokém vítězství v minulém utkání v Temelíně chtěli domácí výkon i výsledek zopakovat, prodloužit domácí vítěznou sérii utkání a oplatit srubeckým porážku z podzimu 2:4. V základu domácích nastoupili 4 hráči, kteří o den dříve odehráli prakticky celé utkání za A-mužstvo v záchranářském souboji KP v Roudném a tři dorostenci, kteří měli v nohou dopolední utkání KP staršího dorostu v derby proti Loko Č.B, a na střídání byl připraven mimo trenéra J. Dvořáka jen jeden zdravý hráč… Bohužel toto je ale všeobecný trend a stav výkonnostního fotbalu v mnoha klubech na téhle úrovni. Do sezóny domácí vstupovali s kádrem 22 hráčů a nyní soutěž budou horko těžko dohrávat v plném počtu… Dodatkem od domácích trenérů: ,, Nejvíc nás hlavně trápí úbytek mladých hráčů, kdy Vám například v zimní přestávce prakticky bez udání důvodu skončí pět hráčů, z toho tři osmnáctiletí dorostenci, které klub koupí za dost velké peníze a on je fotbal údajně přestane v osmnácti letech „uspokojovat a naplňovat“… To naší starší generaci bývalých hráčů fakt hlava nebere ! A nad tímto stavem a podmínkami výkonnostního fotbalu by se měli všichni odpovědní lidé z fotbalového svazu, krajů a ministerstva zamyslet a začít opravdu vážně něco dělat. Fotbal nejsou jen ligová mužstva a vznikající akademie… Za pár let by se totiž mohlo stát, že ty slavné akademie nebude kým naplnit! ´´

Tlak, ale pouze jednogólové vedení domácích hráčů

Do domácího utkání vstoupili rudolfovští jako tradičně náporem a hned v 1. minutě utkání mohli jít do vedení A. Janurou, který se dostal do samostatného úniku, střílel prudce pod břevno, ale hostující brankář D. Koprna střelu vytěsnil nad. Ve 3. minutě se v šanci objevil M. Sládek, ale sám před brankářem zakončoval velmi slabě. Velký tlak domácího mužstva vyústil ve vedoucí gól ve 12. minutě, kdy přesným pasem za obranu vyslal V. Dvořák do úniku M. Sládka, ten prošel až k brankové čáře a na malé vápno předložil přesnou zpětnou přihrávku Jaroslavu Machovcovi, který využil své přednosti ve výběru místa v pokutovém území a prakticky do přihrávky pouze nastavil placírku a poslal balon do prázdné branky - 1:0. Po vedoucí brance se do hry dostal také soupeř a hrozil zejména K. Kubíčkem z pravé strany. Domácí vypadli na nějakou dobu z rytmu a byli potrestáni vyrovnávací brankou. To vyrobili zbytečnou sérii chyb a nabídli soupeři rohový kop. Ten ve 25. minutě výborně zahrál nestárnoucí P. Kalina, na malém vápně bránící hráče přetlačil František Šálek a prudkou hlavičkou vyrovnal - 1:1. Byla to první obdržená branka v domácím prostředí v jarní části. Zápas byl jak na houpačce. Po vyrovnání zase převzali iniciativu domácí a až do konce poločasu soupeře zatlačili. Do gólové šance se dostal R. Vo Son, který z hranice penalty střílel prudce k tyči, kde jeden z hostujících hráčů vykopával míč z brankové čáry. Následný centr do pokutového území hlavičkovat A. Janura do tyče a následná dorážka skončila vedle branky. V další šanci se objevil J. Machovec, který zůstal schovaný za obranou soupeře a po její chybě postupoval zcela sám na hostujícího brankáře, ale se střelou se ukvapil a pouze nastřelil D. Koprnu. Ani další náznaky šancí nedotáhli domácí zdárně do konce a tak šli do vedení až po standardní situaci před koncem poločasu. To se vydal na výlet i stoper M. Žoček a na hranici branková čáry a pokutového území byl stažen. Následný přímý kop rozehrával M. Kocina, který zrealizoval nacvičený signál, kdy zpětnou přízemní přihrávkou našel seběhnuvšího druhého stopera Václava Dvořáka, který z voleje napálil balon a prudkou kroucenou střelou prostřelil houštinu těl. Touto krásnou brankou zařídil ve 40.minutě poločasové vedení Rudolfova - 2:1. Určitě zcela zasloužené, ale vzhledem k neproměněným gólovým šancím k hostům více než lichotivé.

Branky padaly i druhý poločas

Druhý poločas chtěli domácí začít opět náporem a co nejdříve přidat třetí branku a pokusit se zápas co nejdříve rozhodnout. Stejně jako v Temelíně se jim to podařilo i proti Srubci. Hned ve 46. minutě byl v gólovce R. Vo Son, ale neproměnil. Za chvíli na to stejný hráč postupoval po kombinaci zcela sám na hostujícího brankáře, ale obstřel mu nevyšel podle představ a opět výborně zasáhl D. Koprna, který byl společně  s P.Kalinou, K.Kubíčkem a J.Hekrdlou nejlepšími hráči soupeře. A tak opět potvrdil roli střelce Jaroslav Machovec, který dostal přihrávku za obranu, svůj samostatný únik s přehledem proměnil a v 55. minutě zvýšil na 3:1. Zhruba od 60. minuty až do koce utkání převzal iniciativu soupeř. Domácí instinktivně začali své vedení bránit a spoléhali na brejkové situace. A z jedné z nich také soupeře přečíslili 3 na 2 a obranu vykombinovali. Přesnou přihrávku do volného prostoru dostal Martin Kocina, potvrdil svou střeleckou formu z posledních zápasů a s přehledem svou šanci proměnil a zvýšil v 71. minutě na 4:1. Od této branky se už domácí pouze soustředili na ubránění výsledku. Soupeř i za tohoto stavu nic nezabalil a až do koce utkání domácím hráčům zle zatápěl. Zkušený trenér J. Vacek přeskupil sestavu hostů, posílil ofenzivu a jeho tým se dostal do trvalého tlaku. Domácí v tu dobu po zranění 2 hráčů už byli bez možnosti střídání. A vzhledem k velkému vytížení mnoha klíčových hráčů, jim začaly rapidně ubývat síly a konec zápasu dohrávali tzv. na morálku. Soupeři se podařilo nakonec už pouze snížit v 83. minutě hlavičkou Jana Hekrdly, kdy domácí při centru P.Kaliny propadli a na malém vápně zůstali nebráněni 3 hráči soupeře - 4:2… Srubec měl ještě několik šancí na snížení skóre. Namátkou když P. Kalina stříleným centrem olízl míčem břevno domácí branky, do další šance se středem naší obrany probíjel K. Kubíček, ale na poslední chvíli mu domácí míč vypíchli a ještě jedna nebezpečná hlavička volala po gólu. Se střelami z větší vzdálenosti a s několika nebezpečnými centry si jinak poradil bez chyby chytající D. Keřka. Nakonec domácí už soupeři snížit a zdramatizovat koncovku zápasu nedovolili a vybojovali další tři body do vyrovnané tabulky čela soutěže.

SK Rudolfov B
Petr Hlubocký ( vedoucí ) a Josef Dvořák ( trenér ): V dnešním zápase jsme chtěli zopakovat výborný výkon našeho mladého mužstva z minulého venkovního utkání proti Olešníku B. A to se nám až na několik výpadků zhruba do 70. minuty dařilo. Opět jsme si v první půli a v začátku druhé půle, ještě mimo 4 proměněných šancí, vypracovali proti velmi zkušenému soupeři celkem dost brankových příležitostí, ale tentokrát jsme koncovku neřešili ve větším klidu a nebyli dost produktivní. Jinak o výsledku zápasu mohlo být rozhodnuto podstatně dříve. Na druhou stranu musíme soupeře pochválit, že bojoval na maximum, předvedl v některých fázích zápasu velkou kvalitu a body nám rozhodně nedaroval zadarmo! U našich klíčových hráčů se začíná projevovat naakumulovaná únava z několika předchozích týdnů, kdy jsou extrémně vytěžováni. A v tomto zápase se to naplno v poslední půlhodince projevilo, kdy jsme snad poprvé v sezoně začali fyzicky tzv. odcházet, šlapat vodu a tahat nohy za sebou… Zase tolik netrénujeme, abychom vydrželi v plném tempu odehrát dva celé zápasy za víkend nebo dokonce v jednom dni. A také dost kluků začíná mít únavová drobná zranění a to nikdy není dobré. Musíme se s vedením klubu zamyslet nad tím, jestli tohle je ta pravá cesta… Ale i tak kluky musíme za dnešní výkon a za velkou bojovnost pochválit! Pravděpodobně celkem dost našich hráčů čeká anglický týden, kdy už ve středu jich bude muset asi velká část pomoci našemu zdravotně zdecimovanému áčku v dalším záchranářském souboji v Želči v KP. A vzhledem k tomu, že se sobotní zápas v Borovanech hraje současně se zápasem našeho A-mužstva, tak vůbec nevíme, s kým do Borovan dorazíme. A to nás čeká ve venkovních zápasech ještě dvakrát… Takže v předstihu oslovujeme naše starší hráče, kteří už ukončili víceméně kariéru, aby nám v těchto zápasech vypomohli a budeme se modlit, aby se co nejvíc hráčů uzdravilo a nikdo se už nezranil… A už dost nářků, tyto problémy nemá jen náš klub, ale i plno jiných na naší úrovni. Prostě si musíme poradit a sezonu dohrát se ctí. A i tak se budeme snažit vybojovat co nejvíce bodů a rozhodně budeme chtít stále atakovat čelo OP a pokusit se ještě zabojovat o celkové prvenství! Zatím jsme s průběhem sezóny z pohledu nováčka OP velmi spokojeni. Jsme zatím na pěkném třetím místě s 35 body, ze všech mužstev máme nejlepší skóre 64:32 a nejvíce nastřílených branek, a mezi prvními třemi střelci soutěže máme Jardu Machovce se 16 zásahy a Martina Kocinu se 14 zásahy. Takže zatím velká spokojenost a nejdůležitější je, aby z toho měli radost a dobrý pocit hlavně sami kluci a bavilo je to. Jako vždy na závěr našeho hodnocení něco méně fotbalového snad i k zasmání... Všimli jsme si v zápise data narození jednoho hráče a trenéra soupeře. A tak chceme jménem SK Rudolfov předem poblahopřát k nadcházejícímu významnému životnímu jubileu hráči a vedoucímu mužstva Pavlu Kalinovi a trenéru Josefu Vackovi vše nejlepší, hodně zdraví a ať jim chuť do fotbalu vydrží co nejdéle! Jak my říkáme, nás statečných v pralesních vodách, není mnoho… A ještě jednou chceme pozdravit našeho bývalého hráče a trenéra mládeže Mildu Mlčocha a je škoda, že našim mladíkům nedal pocítit svojí legendární tvrdost v osobních soubojích! A také zdravíme našeho kamaráda Radka Rottnera a musíme ho za předvedený výkon pochválit!

TJ Slavoj Srubec
René Janoušek ( hráč ): Zápas na hřišti Rudolfova jsme výsledkově ani herně nezvládli. Mladíci z Perštátu hráli hodně po zemi a v pohybu. Proti utkání před půl rokem u nás udělali ti kluci kus práce a zlepšili se. Nám se dopředu nedaří a dostáváme laciné branky, což je blbá kombinace.

D. Keřka [-] - M. Žoček [-] , V. Dvořák [-] , J. Tušl [-] , P. Irmiš [-] - M. Sládek [-] , P. Kryeziu [-] , A. Janura [-] , M. Kocina [-] , R. Vo Son [-] - J. Machovec [-]

D. Koprna [-] - J. Jindra [-] , K. Kubíček [-] , J. Mužík [-] , M. Štěpánek [-] , D. Budějcký [-] , R. Rottner [-] , P. Kalina [-] , T. Kroupa [-] , F. Šálek [-] , J. Hekrdla [-]

ŽK: 43. M. Kocina .
Hráči zápasu: V. Dvořák , M. Kocina , J. Machovec - P. Kalina , D. Koprna .
Místo: Rudolfov. Počet diváků: 40. Rozhodčí: Šafránek Josef - KRÝDL Petr (N), TŮMA Jiří (N).