20.kolo, Jihočeský | České Budějovice | Okresní přebor , 2018-2019

--

--

Římov zdolal Zliv a odpoutal se ze dna tabulky

17

Hráči Římova přivítali na svém hřišti ve 20. kole OP soupeře z vyšších pater tabulky ze Zlivi. Domácím se zatím v jarní části herně vcelku daří, hrají vždy vyrovnaný zápas, ale nedaří se jim i přesto dotáhnout duely do vítězných konců. Z 6 zápasů získali pouhé 3 body. Zlivští, po slabším začátku jarní sezóny, naopak sérií vydařených vyhraných zápasů se opět zapojili do bojů o příčky nejvyšší, na čemž nic nezměnil ani fakt, že v minulém kole na domácím hřišti přišli o všechny body s rezervou Jankova. V podzimním duelu zvítězila Zliv 1:0.

Úvodní část zápasu branku nepřinesla

Utkání dvou mužstev z opačných konců tabulky okresního přeboru začalo ve vysokém tempu. Domácí hráli s favoritem ze Zlivy zcela vyrovnané utkání a vytvářeli si v prvním poločase i více vyložených příležitostí, ale bohužel pro ně P. Maršík ani J. Martiš v největších z nich branku nedali. Hosté také po několika pokusech ze střední vzdálenosti nebyli úspěšní. A když největší příležitost hostů před koncem poločasu neproměnil po samostatném úniku ani J. Slavík, kterého vychytal domácí brankář P. Novák, šlo se do šaten za stavu 0:0.

Domácí o své výhře rozhodli ve druhé půli

Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil. První vyloženou šanci druhého poločasu měl domácí útočník F. Kukačka, ale jeho střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval parádním zákrokem hostující brankář J. Remta. Domácí se dočkali v 61. minutě, kdy už Filip Kukačka trefil k tyči hostující branky odražený míč - 1:0. Na hostech byla vidět po obdržené brance zvýšená aktivita, ale do vyložených šancí se nedostávali a když, tak jako v 75. minutě, hlavičku zcela osamoceného J. Slavíka zlikvidoval opět spolehlivě chytající P. Novák. S blížícím se koncem mohli domácí do otevřené obrany hostů náskok pojistit, ale řešení brejkových akcí nebylo ideální a tak se dočkali až v samotném závěru. V 90. minutě pojistil 3 body pro domácí Jiří Martiš po akci F. Kukačky z levé strany, jehož přesný centr uklidil za záda J. Remty - 2:0

TJ Sokol Římov
Pavel Crkva ( hráč ): Nula vzadu s velmi dobře hrajícím soupeřem byl základ pro tři body, které jsme nutně potřebovali.

SK Zliv
Martin Tesař ( trenér ): K zápasu jsme odjeli v dezolátním stavu s pěti dorostenci a dvěma klukama, kteří si po letech zase zahráli fotbal. Nepřidalo nám ani zranění Roberta Hanzala během zápasu. V zápase není takřka co hodnotit. Jakub Slavík své dvě šance neproměnil, domácí byli bojovnější, důraznější a vyhráli zaslouženě. Pro nás to byl jeden z nejhorších zápasů v sezóně.

P. Novák [-] - P. Štrajt [-] , P. Havlíček [-] , P. Žáček [-] , M. Pečenka [-] , J. Martiš [-] , F. Šmíd [-] , M. Koupal [-] , F. Kukačka [-] , P. Maršán [-] , L. Froněk [-]